The map, 2013, based on 1.1 billion users

Neznámy útočník ozbrojený puškou a ručnou strelnou zbraňou zabil v stredu štyroch ľudí a ďalších zranil, keď spustil paľbu v budove v areáli nemocnice v americkom meste Tulsa. S odvolaním sa na miestnu políciu o tom informujú zahraničné tlačové agentúry.

Polícia uviedla, že po útoku zostala mŕtva aj piata osoba, ktorá je považovaná za strelca. Muž, ktorého vek vyšetrovatelia odhadujú na 35 až 40 rokov, sa zrejme zastrelil.

Incident zasiahol nemocnicu svätého Františka v druhom najväčšom meste juhovýchodnej Oklahomy. Budova, v ktorej došlo k streľbe, sa podľa agentúry AP používa na rôzne formy neakútnej starostlivosti.

Polícia najprv dostala hlásenie, že na druhom poschodí sa nachádza ozbrojený muž, a potom “sa to zmenilo na situáciu aktívneho strelca”, uviedol pre médiá policajný náčelník Richard Meulenberg. Ďalší policajný veliteľ Eric Dalgliesh následne uviedol, že policajti nadviazali kontakt so strelcom len niekoľko minút po telefonáte na tiesňovú linku 911.

Podvečer miestneho času boli na mieste desiatky policajných áut, areál nemocnice bol uzavretý a polícia obmedzila dopravu. “Policajti v súčasnosti prehľadávajú všetky miestnosti v budove, či sa v nich nenachádzajú ďalšie hrozby,” opísal zásah Meulenberg. Podľa miestnych novín Tulsa World opísal dianie na mieste nehody ako “katastrofálnu scénu”.

Bilancia streľby sa postupne zvýšila na päť mŕtvych, pričom počet zranených vyšetrovatelia nešpecifikovali. Podľa agentúry Reuters polícia tvrdí, že rýchla reakcia policajtov na incident pomohla zabrániť vyššiemu počtu obetí. Medzi mŕtvymi a zranenými sú údajne zdravotníci aj pacienti.

Okrem totožnosti obetí sa úrady snažia zistiť aj totožnosť údajného páchateľa, ktorého smrť si podľa Dalgliesha zrejme spôsobil sám strelným zranením. Nebolo jasné, prečo muž spustil paľbu v areáli nemocnice.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…