The map, 2013, based on 1.1 billion users

Tragickým následkom boli vážne zranenia ani nie dvojročného chlapca, ktorý spadol z prvého poschodia budovy v Bohumíne v susedných Čechách.

. Záchranári ho museli napojiť na pľúcnu ventiláciu a vrtuľníkom ho previezli do nemocnice v Ostrave, kde ťažkým zraneniam podľahol. Podľa predbežných zistení chlapec zrejme vyliezol na stoličku v blízkosti otvoreného okna.

K zraneniu malého dieťaťa došlo v piatok po 15.00 hodine. “Chlapec pri páde utrpel vážne zranenia a jeho vedomie sa zhoršovalo,” uviedol v sobotu hovorca záchrannej služby Lukáš Humpl a dodal, že lekár malému pacientovi intuboval dýchacie cesty, čím dieťa prešlo na dýchanie riadené ventilátorom.

Dieťa bolo umiestnené do vákuového matraca a po ďalších úkonoch záchranárov bolo dieťa prevezené do nemocnice vrtuľníkom leteckej záchrannej služby.

Polícia neskôr spresnila, že dieťa, žiaľ, v nemocnici podľahlo vážnym zraneniam.

Záchranári nezverejnili, prečo a ako presne sa chlapec zranil, ale podľa predbežných zistení vyšetrovateľov zrejme vyliezol na stoličku v blízkosti otvoreného okna. Polícia okolnosti nehody vyšetruje.

“Dychová skúška na alkohol u rodičov bola negatívna,” uviedla pre ČTK policajná hovorkyňa Pavla Jiroušková.

V uplynulých dňoch ide už o niekoľký prípad zranenia dieťaťa po páde z výšky, pričom ďalšie dva prípady riešili záchranári v Plzenskom kraji v priebehu dvoch dní. V piatok vypadlo z okna obytného domu v Plzni 10-mesačné batoľa, ktoré prežilo pád z výšky 15 metrov vďaka kríkom, ktoré ho spomalili.

Ďalší prípad sa stal v sobotu v Holýšove na Domažlicku, kde necelý rok starý chlapec prežil pád do trávy z výšky asi sedem metrov.

zdroj: novinky.cz

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…