The map, 2013, based on 1.1 billion users

K tragédii došlo v sobotu ráno v meste Albuqeurque v Novom Mexiku. Horkovzdušný balón tam narazil do elektrického vedenia, kôš s piatimi pasažiermi sa odtrhol a zrútil sa na rušnú ulicu. Nikto z cestujúcich neprežil a nehoda prerušila dodávku elektrickej energie pre 13 000 ľudí.

K nehode došlo okolo siedmej hodiny ráno miestneho času. Podľa Federálneho leteckého úradu sa kôš s dvoma ženami a tromi mužmi zrútil z výšky približne 30 metrov na rušnú križovatku. Krátko po náraze sa kôš vznietil.

Ľudia pribehli na pomoc s hasiacimi prístrojmi, ale bolo už neskoro. Štyri osoby zomreli na mieste a piata podľahla zraneniam krátko po prevoze do nemocnice.

Plášť balóna preletel dlhú cestu a pristál na streche. Roztrhnutý obal a jeho pomalé klesanie následne nafilmovalo niekoľko svedkov. Po nehode zostalo viac ako 13 000 ľudí bez elektriny, ale dodávky sa čoskoro obnovili.

Príčinu tragédie vyšetruje letecký úrad. Ide o najhoršiu nehodu teplovzdušného balóna v USA od roku 2016, keď sa v Texase vznietil balón. Haváriu vtedy neprežilo šestnásť ľudí.

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…