The map, 2013, based on 1.1 billion users

Autobus, ktorý viezol seniorov do kasína, sa vo štvrtok na diaľničnej križovatke vo vidieckej časti kanadskej provincie Manitoba zrazil s návesom nákladného auta, pričom zahynulo 15 ľudí a ďalších 10 utrpelo zranenia, informovala polícia.

Rob Hill, veliaci dôstojník Kráľovskej kanadskej jazdnej polície v Manitobe, uviedol, že v autobuse sa viezlo 25 ľudí a úrady v Manitobe nasadili na miesto všetky svoje zdroje. Desať ľudí bolo prevezených do nemocníc.

Televízne stanice odvysielali zábery niečoho, čo vyzeralo ako veľká dodávka alebo autobus tlejúci v priekope neďaleko dopravného vozidla s rozbitým motorom na ceste. Chodník bol posiaty troskami – rozbitým sklom, veľkým nárazníkom a niečím, čo vyzeralo ako pomôcka na chôdzu. Na zemi bolo natiahnutých sedem modrých a žltých plachiet.

Nadporučík RCMP Rob Lasson povedal, že “momentálne sú vodiči autobusu aj nákladného auta nažive a v nemocnici”. Nepovedal, či sú medzi desiatimi uvedenými zranenými. Medzi mŕtvymi boli najmä seniori.

Lasson uviedol, že autobus smeroval na juh a na ceste mala byť značka Stop a daj prednosť v jazde. Povedal, že autobus prechádzal cez východné jazdné pruhy, keď do neho narazil kamión, ktorý išiel na východ, a dodal, že pre vyšetrovanie je rozhodujúce, kto mal prednosť v jazde.

“Verejnosť sa spamätáva a kladie si veľa otázok a ľudia sa snažia zistiť, či sa to týkalo ich blízkych,” povedal Lasson. “Smrť v takomto rozsahu pre nás nikdy nie je normálna.”

Miesto nehody sa nachádzalo v Carberry, meste vzdialenom 170 kilometrov západne od hlavného mesta Manitoby Winnipegu.

“Správa z Carberry v Manitobe je neuveriteľne tragická,” napísal na Twitteri kanadský premiér Justin Trudeau. “Posielam hlbokú sústrasť tým, ktorí dnes prišli o svojich blízkych, a na zranených myslím.”

V luteránskom kostole v meste Dauphin v Manitobe bolo pre príbuzných zriadené centrum podpory rodiny. Polícia uviedla, že ľudia v autobuse boli z Dauphinu a jeho okolia.

Vlajky v zákonodarnom zbore v Manitobe boli spustené na pol žrde.

Hovorca kasína Sand Hills v Carberry povedal, že dodávka tam mala doraziť neskôr počas dňa.

Kim Armstrongová, správkyňa centra pre seniorov v Dauphine, uviedla, že autobus odišiel z centra pre seniorov vo štvrtok ráno.

Komunita seniorov v meste s približne 8 600 obyvateľmi je veľmi úzko prepojená a centrum je niekedy ako druhý domov, povedala.

“Je to obrovská strata toľkých jednotlivcov našej komunity a samozrejme je to šokujúce. Len sa modlíme za tých, ktorí prežili,” povedala.

Armstrongová povedala, že seniori a členovia komunity často chodia na výlety autobusmi na blízke podujatia alebo do kasín.

Spoločnosť prevádzkujúca kamióny vo svojom vyhlásení uviedla, že je nehodou zdrvená, ale má len obmedzené podrobnosti o tom, čo sa stalo.

“Budeme plne spolupracovať pri vyšetrovaní a ponúkneme akúkoľvek pomoc a podporu, ktorú budeme môcť,” povedal William Doherty, generálny riaditeľ spoločnosti Day & Ross.

Nirmesh Vadera, ktorý v čase nehody pracoval v podniku na okraji diaľnice, uviedol, že vyšiel von a na diaľnici uvidel dopravné vozidlo s rozbitým motorom. Autobus horel v tráve na okraji cesty. Prví záchranári sa podľa neho snažili dostať ľudí z horiaceho vozidla.

“Horí a všetci (hasiči) a zdravotnícka pomoc a všetci sa ich snažili dostať preč od ohňa,” povedal.

Nehoda vyvolala spomienky na haváriu autobusu v susednej provincii Saskatchewan v roku 2018, pri ktorej zahynulo 16 ľudí z druholigového hokejového tímu Humboldt Broncos. Lasson povedal, že vyšetrovatelia pri tejto nehode pomáhajú.

“Žiaľ, tento deň si v Manitobe a v celej Kanade budeme pamätať ako deň tragédie a neuveriteľného smútku,” povedal Hill, veliteľ RCMP.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…