The map, 2013, based on 1.1 billion users

Sedemročné dievčatko utrpelo život ohrozujúce zranenia po tom, ako bolo spolu s ďalšími piatimi osobami vrátane ďalšieho dieťaťa zranené pri sobotňajšej streľbe z auta neďaleko kostola v Londýne, kde sa konal pohreb, informovala britská polícia.

Detektívi uviedli, že dievča bolo po streľbe neďaleko železničnej stanice Euston na severe Londýna prevezené do nemocnice a zostáva v ohrození života.

Medzi zranenými bolo aj 12-ročné dievča, ktoré bolo s ľahkým zranením nohy prevezené do nemocnice, ale neskôr prepustené.

“Každý prípad streľby je neprijateľný, ale to, že pri streľbe uprostred sobotňajšieho popoludnia bolo zranených viacero ľudí vrátane dvoch detí, je šokujúce,” uviedol vo vyhlásení superintendent Ed Wells.

“Vyšetrovanie tohto strašného útoku už prebieha za účasti miestnych policajtov a špecializovaných detektívov.”

Polícia uviedla, že po streľbe boli do nemocnice prevezené aj štyri ženy vo veku 21, 48, 54 a 41 rokov, pričom 48-ročná žena údajne utrpela zranenia, ktoré jej môžu zmeniť život.

“Incident sa odohral v blízkosti kostola, kde sa konal pohreb,” uvádza sa vo vyhlásení polície. “Prvotné vyšetrovanie naznačuje, že streľba bola vypálená z idúceho vozidla, ktoré potom z miesta činu odišlo.”

Denník Daily Mail uviedol, že obete boli medzi účastníkmi pohrebu v rímskokatolíckom kostole svätého Alojza, kde v novembri krátko po sebe zomreli matka a dcéra.

“Som hlboko šokovaný streľbou v Eustone a chcem poďakovať záchranným službám za ich reakciu,” uviedol na Twitteri Keir Starmer, predseda hlavnej britskej opozičnej Labouristickej strany.

zdroj: reuters.com

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…