Práve sa stalo

Vyšetrovatelia uviedli, že príčinou požiaru, pri ktorom zahynulo 38 ľudí v spoločnosti obchodujúcej s chemikáliami a iným priemyselným tovarom v stredočínskej provincii Che-nan, boli zrejme iskry zo zvárania.

Pri požiari, ktorý zachvátil budovu v meste Anyang v pondelok približne o 16.30 h, boli zranení ďalší dvaja ľudia. Hasičom trvalo približne tri a pol hodiny, kým dostali plamene pod kontrolu, uviedla vláda okresu Wenfang.

Podľa úradníkov, ktorých citovala oficiálna tlačová agentúra Xinhua, jeden alebo viac zváračov pracujúcich v rozpore s bezpečnostnými pravidlami zrejme vypustilo iskry, ktoré zapálili bavlnenú tkaninu v budove. Vyšetrovanie pokračovalo, pričom boli vypočutí manažéri spoločnosti a miestni vládni úradníci, uviedla Xinhua.

Čína má za sebou priemyselné nehody spôsobené laxným dodržiavaním bezpečnostných opatrení, ktoré podporuje rastúca konkurencia a korupcia medzi úradníkmi.

V internetovom zozname spoločnosti Kaixinda sa uvádza, že veľkoobchodne predáva širokú škálu priemyselného tovaru vrátane chemikálií.

Na videozázname štátnej televíznej stanice CCTV bolo vidieť plamene a dym vychádzajúce z dvojposchodovej budovy, ktorú zrejme zachvátil požiar. Na nočných záberoch hasiči pomocou výsuvného rebríka a svetiel skúmali zjazvené, kostrové zvyšky stavby.

Podľa vyhlásenia bolo nasadených viac ako 250 hasičov a záchranárov.

Henan, husto obývaná a hospodársky dôležitá provincia, zaznamenala v poslednom čase viacero smrteľných incidentov, ktoré viedli k zatknutiu miestnych úradníkov.

Päť z nich bolo zatknutých po zrútení budovy, pri ktorom v apríli zahynulo 53 ľudí na predmestí hlavného mesta provincie Changsha.

Ústredná vláda prisľúbila prísnejšie opatrenia od masívneho výbuchu v chemickom sklade v severnom prístavnom meste Tchien-ťin v roku 2015, pri ktorom zahynulo 173 ľudí, väčšinou hasičov a policajtov. Zistilo sa, že chemikálie boli falošne registrované a skladované, pričom miestni úradníci sa podieľali na zatváraní očí pred potenciálnou hrozbou.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…