Práve sa stalo

Vyšetrovatelia uviedli, že príčinou požiaru, pri ktorom zahynulo 38 ľudí v spoločnosti obchodujúcej s chemikáliami a iným priemyselným tovarom v stredočínskej provincii Che-nan, boli zrejme iskry zo zvárania.

Pri požiari, ktorý zachvátil budovu v meste Anyang v pondelok približne o 16.30 h, boli zranení ďalší dvaja ľudia. Hasičom trvalo približne tri a pol hodiny, kým dostali plamene pod kontrolu, uviedla vláda okresu Wenfang.

Podľa úradníkov, ktorých citovala oficiálna tlačová agentúra Xinhua, jeden alebo viac zváračov pracujúcich v rozpore s bezpečnostnými pravidlami zrejme vypustilo iskry, ktoré zapálili bavlnenú tkaninu v budove. Vyšetrovanie pokračovalo, pričom boli vypočutí manažéri spoločnosti a miestni vládni úradníci, uviedla Xinhua.

Čína má za sebou priemyselné nehody spôsobené laxným dodržiavaním bezpečnostných opatrení, ktoré podporuje rastúca konkurencia a korupcia medzi úradníkmi.

V internetovom zozname spoločnosti Kaixinda sa uvádza, že veľkoobchodne predáva širokú škálu priemyselného tovaru vrátane chemikálií.

Na videozázname štátnej televíznej stanice CCTV bolo vidieť plamene a dym vychádzajúce z dvojposchodovej budovy, ktorú zrejme zachvátil požiar. Na nočných záberoch hasiči pomocou výsuvného rebríka a svetiel skúmali zjazvené, kostrové zvyšky stavby.

Podľa vyhlásenia bolo nasadených viac ako 250 hasičov a záchranárov.

Henan, husto obývaná a hospodársky dôležitá provincia, zaznamenala v poslednom čase viacero smrteľných incidentov, ktoré viedli k zatknutiu miestnych úradníkov.

Päť z nich bolo zatknutých po zrútení budovy, pri ktorom v apríli zahynulo 53 ľudí na predmestí hlavného mesta provincie Changsha.

Ústredná vláda prisľúbila prísnejšie opatrenia od masívneho výbuchu v chemickom sklade v severnom prístavnom meste Tchien-ťin v roku 2015, pri ktorom zahynulo 173 ľudí, väčšinou hasičov a policajtov. Zistilo sa, že chemikálie boli falošne registrované a skladované, pričom miestni úradníci sa podieľali na zatváraní očí pred potenciálnou hrozbou.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…