The map, 2013, based on 1.1 billion users

Najmenej 52 ľudí zahynulo pri požiari v továrni na výrobu potravín, džúsov a nealkoholických nápojov neďaleko bangladéšskeho hlavného mesta Dháka. V piatok o tom informovala agentúra AP.

Požiar v spoločnosti Hashem Food and Beverage vypukol vo štvrtok o 17:00 miestneho času (13:00 SELČ) a plamene sa ešte nepodarilo uhasiť. Mnoho ľudí vyskočilo z okien päťposchodovej budovy, pretože vchod bol zatvorený.

Agentúra AFP uvádza, že požiar nebol úplne uhasený ani po 24 hodinách. “Hneď ako bude požiar pod kontrolou, začneme hľadať telá a spustíme záchrannú operáciu,” povedal jej hovorca hasičov s tým, že až potom bude možné potvrdiť počet obetí. Podľa prvého odhadu hasičov požiar zrejme vznikol na mieste, kde boli uskladnené vysoko horľavé látky vrátane plastov.

Najmenej 26 ľudí utrpelo zranenia, keď sa nemohli dostať von z budovy a vyskočili z okien. Ich počet uviedol Debasich Bardhan z hasičského zboru a civilnej ochrany, ale iné zdroje uvádzajú počet zranených viac ako 30.

Polícia pôvodne informovala o troch mŕtvych, ale počet obetí začal rýchlo narastať, keď sa hasiči dostali na vyššie poschodia.

Úrady zatiaľ presne nevedia, koľko ľudí bolo vnútri a koľko ľudí je nezvestných. Jeden zo zamestnancov, ktorému sa podarilo dostať von, povedal, že v čase vzniku požiaru boli vo vnútri desiatky ľudí. “Na treťom poschodí boli vstupy na obe schodiská uzavreté. Kolega mi povedal, že tam bolo 48 ľudí, neviem, čo sa s nimi stalo,” citovala zamestnanca Al-Džazíra. Ďalší uviedol, že on a jeho kolegovia utekali pred plameňmi na strechu, kde im pomohli hasiči. Nemohli sa dostať von cez vchod, ktorý bol zatvorený.

V noci v továrni vypukli zrážky medzi políciou a príbuznými robotníkov, ktorí márne čakali na správy o svojich blízkych.

zdroj: AP

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…