Vo veku 40 rokov zomrel športovec Michal Kulka, päťnásobný majster sveta v jazde na kolobežke, ktorý podľahol rakovine pľúc.

Túto smutnú správu potvrdil web Blesk.cz.

Kulka, ktorý nikdy nefajčil ani nepil, ešte minulý rok dokázal zabehnúť maratón v čase 3 hodiny a 25 minút.

Michal Kulka bol trénerom, úspešným atlétom a celoživotným optimistom. Nikdy nepil alkohol, nefajčil a nad jeho fyzickou a mentálnou kondíciou bolo len možné sa diviť.

“Setkání s ním změnilo životy mnoha desítkám lidí, kteří se sebou chtěli něco udělat. Ať už to byl běh, koloběh, běžky nebo otužování, dokázal nás všechny vést za hranice vlastních možností,” je uvedené v popise zbierky s názvom “Predĺžme spoločný čas Michalovi a jeho rodine”, ktorú organizovala záchranárka Monika Vilímová. Darcovia celkovo prispeli viac ako 2,7 milióna korún.

V lete 2021 si Kulka vzal svoju priateľku Petru a neskôr sa im narodil syn Mateo. Asi pred rokom a pol, vášnivý športovec pri sústredení v talianskom Livignu náhle skolaboval. Lekári mu potom diagnostikovali rakovinu pľúc v štvrtom štádiu.

Kulka sa nikdy nevzdal a s týmto zákerným ochorením bojoval s odhodlaním. Lekári najprv odhadli, že Michalovi zostáva len mesiac života. Avšak minulý rok v Lisabone zabehol maratón v skvelom čase 3 hodiny a 25 minút, ako uviedol web Blesk.cz.

“Za tři měsíce se ukáže, jestli léčba měla smysl a postup nemoci se zastavil. Pokud ne, zase se vrátím k chemoterapiím,” uviedol Kulka ešte tento rok v máji v rozhovore pre web Reportér. K návratu k chemoterapii už nedošlo.

zdroj: blesk.cz

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…