Práve sa stalo

Po požiari, ktorý v stredu skoro ráno zachvátil prázdninový dom pre zdravotne postihnutých vo východnom Francúzsku, zahynulo jedenásť ľudí.

Požiar vypukol pred 6.30 h (04.30 h SEČ), keď zdravotne postihnutí dovolenkári a ich opatrovatelia ešte spali v dvojposchodovej budove v mestečku Wintzenheim, približne 70 km južne od Štrasburgu.

“Myslíme si, že sme lokalizovali 11 tiel,” povedal jeden z hasičov premiérke Elisabeth Borneovej, keď navštívila miesto incidentu. Našlo sa osem tiel a predpokladalo sa, že ďalšie tri sa nachádzajú pod troskami.

Rekreačný dom si na leto prenajali dve charitatívne organizácie, ktoré sa starajú o ľudí s mentálnym postihnutím, uviedli miestne médiá. Bolo tam ubytovaných 28 ľudí a 17 z nich sa podarilo pred požiarom ujsť.

“Niekoľkým ľuďom, ktorí (spali) na prvom poschodí, sa podarilo uniknúť, ale väčšina tých, ktorí sa dostali von, bola na prízemí,” povedal novinárom podplukovník Philippe Hauwiller, ktorý viedol záchranné operácie, už skôr počas dňa.

Požiar zničil približne dve tretiny budovy.

Prebieha vyšetrovanie s cieľom zistiť príčinu požiaru.

Nathalie Kielwasserová, zástupkyňa prokurátora pre región, novinárom povedala, že pravdepodobne išlo o požiar nízkej úrovne, ktorý chvíľu horel, kým sa rozrástol a zničil dom.

Nezvestní boli pravdepodobne vo veku od 25 do 50 rokov, uviedol pre televíziu BFM zástupca starostu Wintzenheimu Daniel Leroy.

Borne predtým uviedol v príspevku na sociálnych sieťach: “Moje myšlienky sú s obeťami a ich blízkymi.” Prezident Emmanuel Macron hovoril o “tragédii”.

zdroj: reuters.com-

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…