Vodnopólová rodina smúti, dnes nás navždy vo veku 66 rokov po ťažkej chorobe opustil Ing. Štefan Bottlik, dlhoročný medzinárodný vodnopólový funkcionár a rozhodca.

Bol to výnimočný človek, profesionál, fanatik do vodného póla, vždy a v každej chvíli ochotný pomôcť, poradiť. Bol našou významnou vodnopólovou osobnosťou, ktorá na nás a na naše snaženie bude isto dohliadať už len zhora.

Za všetko jedno veľké ĎAKUJEME a pripomeňte si túto výnimočnú osobnosť v našom nedávnom a poslednom rozhovore, kde sme spomenuli celý jeho úspešný vodnopólový životopis a spoločne sme strávili aj príjemný čas na ME vo vodnom póle v Budapešti v roku 2020. Odpočívajte v pokoji. Slovenská plavecká federácia vyjadruje smútiacej rodine úprimnú sústrasť.

Všetko dôležité o Ing.Štefanovi Bottlikovi nájdete v našom spomínanom článku, na ktorý sám dohliadal a tiež video z ME vo vodnom póle z Budapešti 2020” napísali jeho kolegovia zo Slovenskej plaveckej federácie na ich webe.

Štefan Bottlik bol zvolený do Technical Water Polo Committee v organizácii LEN, ktorá združuje plavecké zväzy štátov Európy a iba ona má právo riadiť a organizovať európske plavecké súťaže. Za člena LEN bol prvýkrát zvolený v roku 2008-2012, a to na kongrese vo Švajčiarskom Zurichu. V rokoch 2012 – 2016 bol zvolený za sekretára v portugalskom Cascais a v rokoch 2016-2020 zas bol zvolený za člena Technical Water Polo Committee v organizácii LEN, tentokrát v Londýne. No a v roku 2020 ho zvolili opäť, tentokrát on-line formou.

Jeho kolegovia zo Slovenskej plaveckej federácie poznamenali, že “ide o naozaj významnú funkciu a že ju zastáva Slovák sa javí v tomto prípade ako príbeh z krajiny zázrakov . Podľa našich ale aj iných vedomostí a informácií zo Slovenska ( aj v rámci bývalého Československa nikdy v histórii žiadny funkcionár nepôsobil v štruktúrach LEN alebo FINA a nebol ani členom, nehovoriac o samotnej pozícii Sekretára komisie.”

Predtým, ako sa však stal členom LEN, bol Štefan veľmi významným rozhodcom vodného póla a za svoju kariéru odpískal viac ako 500 oficiálnych medzinárodných stretnutí. S vodným pólom sa však prvýkrát ešte ako dieťa stretol na košickej plavárni a odvtedy si tento šport zamiloval. Postupne začal hrávať vodné pólo za všetky mládežnícke kategórie ČH Košice. S tým však kvôli zdravotným problémom a štúdium rýchlo skončil. Láska k tomuto športu však v ňom ostala. A tak začal robiť funkcionára pre ČH Košice. Neskôr sa zhostil aj úlohý rozhodcu. Za vrchol svojej rozhodcovskej kariéry však považuje účasť na Majstrovstvách sveta v japonskej Fukuoke v roku 2001. Veľmi významná pre neho bola aj olympijska kvalifikácia pre OH Barcelona 1992. Spomenúť však musíme aj jeho účasť na Majstrovstvách sveta junioriek v austrálsko Perthe, kde ho ako neutrálneho rozhodcu nominovala FINA. Významným krokom v jeho kariére však bola aj jeho pôsobnosť na Olympijskych hrách v Sydney v roku 2000, kde bol vedúcim misie výpravy Slovenskej republiky pre všetky plavecké športy.

Jeho láska k vodnému pólu sa u neho zrodila už v detstve. Tomuto športu sa totiž venovali aj jeho starší bratia Gabriel a Ladislav. Tento významný rozhodca Štefan Bottlik zomrel v piatok 18.3 2022. Vo veku 66 rokov podľahol ťažkej chorobe. Jeho prácu ocenili aj kolegovia zo zahraničnej organizácie LEN, kde pôsobil. “Štefan zasvätil celý svoj život vodnému pólu, pričom využíval svoj intelekt, veľkú energiu a sociálne schopnosti na zlepšenie hry. Neúnavne pomáhal vzdelávať a riadiť prácu funkcionárov, pomáhal povzbudzovať nové generácie členov TWPC a odborníkov na vodné pólo. LEN posiela Stefanovej rodine úprimnú sústrasť a podporu v tejto ťažkej chvíli,” poznamenali jeho kolegovia zo Slovenskej plaveckej federácie na ich webe.

zdroj: swimmsvk.sk

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…