The map, 2013, based on 1.1 billion users

Nehody kamiónov s palivom sú v Nigérii, kde sa ropné produkty často prepravujú po krajine po ceste, pretože železničná infraštruktúra je väčšinou zastaraná alebo nedostatočná, bežné.

Polícia uviedla, že najmenej osem ľudí zahynulo po výbuchu nákladného auta s palivom na juhozápade Nigérie, keď sa z neho obyvatelia snažili odčerpať benzín.

Nákladné auto malo v nedeľu večer v jednej zo štvrtí štátu Ondo nehodu, pri ktorej zišlo z cesty a prevrátilo sa na bok, uviedla v pondelok polícia.

“Niektorí ľudia tam išli načerpať palivo. Pri tom cisterna explodovala,” uviedol hovorca polície štátu Ondo Fumilayo Odunlami-Omisanya.

Nehody palivových cisterien sú v Nigérii, kde sa ropné produkty často prepravujú po krajine cestnou dopravou, keďže železničná infraštruktúra je väčšinou zastaraná alebo nedostatočná, bežné.

Ceny benzínu tiež vzrástli zo 189 nair (0,24 USD) na 617 nair (0,78 USD) za liter, čo je najvyššia cena v histórii najväčšieho producenta ropy v Afrike, odkedy nigérijský prezident Bola Tinubu pri svojej inaugurácii 29. mája zrušil populárne, ale nákladné dotácie na pohonné hmoty.

To vyvolalo v krajine ekonomické problémy, najmä pre motoristov, domácnosti a malé podniky, ktoré využívajú benzínové generátory na napájanie. Rozhnevalo to aj odbory, ktoré teraz požadujú zvýšenie minimálnej mesačnej mzdy z 30 000 nair (37,69 USD).

“Pripúšťam, že toto rozhodnutie bude predstavovať [dodatočnú] záťaž pre masy našich ľudí. Cítim vašu bolesť,” povedal prezident vo vysielaní pri príležitosti Dňa demokracie 12. júna.

Podľa údajov nigérijského regulačného úradu pre stredný a dolný tok ropy (NMDPRA) priemerná denná spotreba benzínu v júni klesla na 48,43 milióna litrov, pričom v období od januára do mája pred zrušením dotácie bola v priemere 66,9 milióna litrov.

zdroj: aljazeera.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…