Pokus o samovraždu exšéfa polície Milana Lučanského nenechal chladným ani predsedu Smeru Roberta Fica. Tvrdí, že Milan Lučanský bol do väzby posadený bezdôvodne. Môže za to vraj premiér Igor Matovič. Robert Fico neobišiel ani predsedu Hlasu Petra Pellegriniho.

Robert Fico na úvod svojho videa zverejneného na sociálnej sieti FB vyjadril podporu Lučanského rodine. Prešiel aj k jeho policajnej kariére: „Vďaka silnej a hrdej povahe generála boli potrestaní mnohí zločinci a mafiáni.“ Podľa expremiéra patrí Milan Lučanský spolu s bývalým policajným prezidentom Tiborom Gašparom, exšéfom Správy štátnych hmotných rezerv Kajetánom Kičurom a bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom do kategórie politických väzňov. Podľa poslanca musí premiér tvrdo pykať za Lučanského pokus o samovraždu a urážať začal aj novinárov: “Ale pykať musia aj hyeny typu Tódovej či Vagoviča a im podobní, ktorí šíria nenávisť a zlosť, ale aj politickí sluhovia, ktorí sedia na prokuratúre či súdoch,” dodáva.

„Matovič musí za tragédiu Lučanského tvrdo pykať. Lebo udalosti okolo generála sú priamym dôsledkom toho, ako Matovič hrubo zneužíva právomoci vo funkcii predsedu vlády,“ tvrdí Fico s tým, že premiéra treba verejne vyhnať z Úradu vlády. Fico si totiž myslí, že zneužívanie trestného práva je riadené priamo z Úradu vlády.

Šéf Smeru vo svojom videu opäť pomenoval svojich politických oponentov tvrdými slovami a spomenul aj Pellegriniho: „Nech Kolíková (ministerka spravodlivosti, pozn. red.) so Šeligom (podpredseda parlamentu, pozn. red.) vyvesia zajtra na Úrade vlády transparent: Tu sedia kati generála Lučanského. Chcem ho vyzvať, aby vyliezol z ulity a postavil sa za svojich nominantov. Len spoločným postupom môžeme ľudí presvedčiť, aby prišli do referenda.“ Milan Lučanský bol do funkcie policajného prezidenta vymenovaný ešte za Pellegriniho vlády.

zdroj: Robert Fico FB

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…