The map, 2013, based on 1.1 billion users

Všetkých šesť ľudí na palube malého lietadla zahynulo, keď sa lietadlo v sobotu zrútilo a zhorelo na poli neďaleko letiska pri Los Angeles, informovali miestne a federálne úrady.

Lietadlo Cessna C550 cestovalo z Las Vegas a zrútilo sa neďaleko letiska French Valley v okrese Riverside, približne 85 míľ (137 km) južne od Los Angeles, približne o 4:15 ráno, uviedol Federálny letecký úrad vo vyhlásení.

Všetci cestujúci a pilot, ktorí zahynuli, boli dospelí, uviedol na tlačovom brífingu Elliott Simpson, letecký vyšetrovateľ Národného úradu pre bezpečnosť dopravy.

Súkromné lietadlo sa zrútilo 500 metrov od pristávacej dráhy na malom letisku po pokuse o pristátie podľa prístrojov, keď sa v oblasti usadil meteorologický jav morskej vrstvy, povedal Simpson.

Podľa jeho slov podmienky zrejme spĺňali minimálne normy pre pristátie na letisku.

Len niekoľko dní predtým, 4. júla, sa neďaleko toho istého letiska zrútilo malé lietadlo so štyrmi osobami, pričom dospelý pilot zahynul a traja mladiství utrpeli zranenia, uviedli úrady.

Pri sobotňajšom incidente zachvátil po havárii lietadlo okrem chvosta požiar, uviedol Simpson.

Na leteckom videu z miestnych médií bolo vidieť zhorené trosky v tvare malého lietadla v začiernenej časti poľa na druhej strane cesty od letiska.

Radarové údaje z webovej stránky FlightAware na sledovanie letov ukazujú, že z Las Vegas do French Valley v tom čase cestovalo len jedno obchodné lietadlo. Toto lietadlo pred klesaním raz zakrúžilo v blízkosti poľa.

Úrad šerifa v okrese Riverside, kde sa nachádza letisko French Valley, uviedol, že úradníci zasahujúci pri nehode našli lietadlo úplne zachvátené plameňmi na poli a že šesť cestujúcich bolo na mieste mŕtvych.

Národný úrad pre bezpečnosť dopravy bude pokračovať vo vyšetrovaní nehody, pričom ďalšie výsledky sa očakávajú v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov, uviedol Simpson. Mená zosnulých nezverejnil.

zdroj: reuters.com

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…