The map, 2013, based on 1.1 billion users

Po útoku nožom vo francúzskej nemocnici zomrela zdravotná sestra.

Tridsaťosemročná žena menom Carène zomrela v noci na pondelok (22. mája) popoludní po incidente v Centre Hospitalier Universitaire de Reims, uviedol francúzsky minister zdravotníctva François Braun.

Zdravotnícka sekretárka, ktorá bola pri útoku tiež zranená, zostáva v kritickom stave.Nemocnica uviedla, že útočníkom bol 59-ročný muž, ktorý bol zamestnancom nemocnice známy a vraj mal “v minulosti psychické problémy”. Bol zatknutý po tom, ako sa po bodnutí nožom pokúsil o útek.

Francúzska federácia nemocníc (FHF) zdôraznila, že útok nebol ojedinelým incidentom a že bol súčasťou “všeobecnejšieho kontextu, ktorý v posledných rokoch poznačilo niekoľko prípadov fyzického alebo verbálneho násilia vo verejných nemocniciach”.

Útočník vošiel do oddelenia “medicíny a pracovného lekárstva” nemocnice a vošiel do šatne, kde bodol dve osoby. Útočník údajne trpel aj psychickými problémami a prejavoval hnev voči verejným zdravotníckym službám kvôli údajnému nedostatku psychiatrickej starostlivosti, informovala agentúra FranceInfo.

Útok však bol “bez zjavného motívu” proti dvom pracovníkom nemocnice, uviedol prokurátor mesta Remeš Matthieu Bourrette.

“Nemocnica je podľa definície otvoreným miestom, kde sa ľudia prichádzajú liečiť,” povedal minister, a preto je “o to viac neprípustné toto brutálne násilie na mieste, ktoré je určené na poskytovanie starostlivosti a pomoci”.

zdroj: connexionfrance.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…