The map, 2013, based on 1.1 billion users

Po útoku nožom vo francúzskej nemocnici zomrela zdravotná sestra.

Tridsaťosemročná žena menom Carène zomrela v noci na pondelok (22. mája) popoludní po incidente v Centre Hospitalier Universitaire de Reims, uviedol francúzsky minister zdravotníctva François Braun.

Zdravotnícka sekretárka, ktorá bola pri útoku tiež zranená, zostáva v kritickom stave.Nemocnica uviedla, že útočníkom bol 59-ročný muž, ktorý bol zamestnancom nemocnice známy a vraj mal “v minulosti psychické problémy”. Bol zatknutý po tom, ako sa po bodnutí nožom pokúsil o útek.

Francúzska federácia nemocníc (FHF) zdôraznila, že útok nebol ojedinelým incidentom a že bol súčasťou “všeobecnejšieho kontextu, ktorý v posledných rokoch poznačilo niekoľko prípadov fyzického alebo verbálneho násilia vo verejných nemocniciach”.

Útočník vošiel do oddelenia “medicíny a pracovného lekárstva” nemocnice a vošiel do šatne, kde bodol dve osoby. Útočník údajne trpel aj psychickými problémami a prejavoval hnev voči verejným zdravotníckym službám kvôli údajnému nedostatku psychiatrickej starostlivosti, informovala agentúra FranceInfo.

Útok však bol “bez zjavného motívu” proti dvom pracovníkom nemocnice, uviedol prokurátor mesta Remeš Matthieu Bourrette.

“Nemocnica je podľa definície otvoreným miestom, kde sa ľudia prichádzajú liečiť,” povedal minister, a preto je “o to viac neprípustné toto brutálne násilie na mieste, ktoré je určené na poskytovanie starostlivosti a pomoci”.

zdroj: connexionfrance.com

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…