Dva dni pociťovala stará žena (95) v Brne ťažko opísateľnú bezmocnosť. Vo svojom byte spadla na zem a nebola schopná sama sa postaviť. Zachránili ju až policajti, ktorí sa k nej spustili z vyššieho poschodia. Babičku následne ošetrili záchranári.

Policajtov na možné problémy starej ženy upozornila sociálna pracovníčka, ktorá sa neúspešne pokúšala babičke doručiť obed. “Jej obavy sa potvrdili. Policajtom sa podarilo so ženou nadviazať kontakt cez dvere. Povedala, že pred dvoma dňami spadla a nebola schopná sama vstať,” uviedla hovorkyňa policajtov Markéta Skřivánková.

Keďže nedosiahla na kľučku, mestskej polícii nezostávalo nič iné, len zísť k nej z horného poschodia a vojsť cez balkónové dvere. “Pani ležala na zemi na chodbe,” pokračovala Skřivánková.

O zranenú ženu sa následne postarali záchranári. “Seniorka bola po kolapse pri vedomí, ale bola dezorientovaná. Po poskytnutí zdravotnej starostlivosti bola prevezená na interné oddelenie Nemocnice svätej Anny,” uviedla hovorkyňa juhomoravskej záchrannej služby Michaela Bothová.

zdroj: blesk.cz

Podobné články

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Zamestnanec dopravného podniku zastrelil osem ľudí

Zamestnanec dopravnej spoločnosti zastrelil v stredu osem ľudí v meste San Jose…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Muž zastrelil dve deti, tretie bojuje o život

Páchateľa zadržala polícia. V americkom meste Toledo v Ohiu strieľal muž na…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Loď sa prelomila na dve polovice, hlásia vyše 140 nezvestných!

Približne 140 ľudí je nezvestných a najmenej jeden človek zahynul po tom,…