The map, 2013, based on 1.1 billion users

Osobné lietadlo sa v nedeľu zrútilo do Viktóriinho jazera v Tanzánii, keď sa pokúšalo pristáť v búrlivom počasí na letisku v meste Bukoba na brehu jazera, uviedol štátny rozhlas.

Doteraz sa podarilo zachrániť pätnásť ľudí, ale nebolo známe, koľko cestujúcich bolo na palube lietadla spoločnosti Precision Air a či došlo k úmrtiam, informovala Tanzánijská vysielacia spoločnosť (TBC).

Lietadlo, ktoré odletelo z obchodného hlavného mesta Dar es Salaam, “spadlo dnes ráno do Viktóriinho jazera v dôsledku búrok a silných dažďov”, uviedla televízia TBC.

Na videozázname a snímkach, ktoré sa šírili na sociálnych sieťach, bolo vidieť, že lietadlo je takmer úplne ponorené a nad hladinou Viktóriinho jazera, najväčšieho afrického jazera, je vidieť len jeho zeleno-hnedý chvost.

Boli nasadené záchranné člny a záchranári pokračovali v záchrane ďalších cestujúcich uviaznutých v lietadle, dodala TBC.

Precision Air, najväčšia súkromná letecká spoločnosť v Tanzánii, identifikovala lietadlo ako let PW 494 a uviedla, že sa “stalo účastníkom nehody, keď sa blížilo k letisku Bukoba”. Vo vyhlásení leteckej spoločnosti neboli uvedené žiadne ďalšie podrobnosti.

Tanzánijská prezidentka Samia Suluhu Hassanová vyzvala na pokoj, keďže záchranná operácia pokračuje.

“So smútkom som prijala správu o nehode lietadla spoločnosti Precision Air,” napísala na Twitteri. “Buďme pokojní v tejto chvíli, keď záchranári pokračujú v záchrannej misii a zároveň sa modlíme k Bohu, aby nám pomohol.”

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…