The map, 2013, based on 1.1 billion users

Osobné lietadlo sa v nedeľu zrútilo do Viktóriinho jazera v Tanzánii, keď sa pokúšalo pristáť v búrlivom počasí na letisku v meste Bukoba na brehu jazera, uviedol štátny rozhlas.

Doteraz sa podarilo zachrániť pätnásť ľudí, ale nebolo známe, koľko cestujúcich bolo na palube lietadla spoločnosti Precision Air a či došlo k úmrtiam, informovala Tanzánijská vysielacia spoločnosť (TBC).

Lietadlo, ktoré odletelo z obchodného hlavného mesta Dar es Salaam, “spadlo dnes ráno do Viktóriinho jazera v dôsledku búrok a silných dažďov”, uviedla televízia TBC.

Na videozázname a snímkach, ktoré sa šírili na sociálnych sieťach, bolo vidieť, že lietadlo je takmer úplne ponorené a nad hladinou Viktóriinho jazera, najväčšieho afrického jazera, je vidieť len jeho zeleno-hnedý chvost.

Boli nasadené záchranné člny a záchranári pokračovali v záchrane ďalších cestujúcich uviaznutých v lietadle, dodala TBC.

Precision Air, najväčšia súkromná letecká spoločnosť v Tanzánii, identifikovala lietadlo ako let PW 494 a uviedla, že sa “stalo účastníkom nehody, keď sa blížilo k letisku Bukoba”. Vo vyhlásení leteckej spoločnosti neboli uvedené žiadne ďalšie podrobnosti.

Tanzánijská prezidentka Samia Suluhu Hassanová vyzvala na pokoj, keďže záchranná operácia pokračuje.

“So smútkom som prijala správu o nehode lietadla spoločnosti Precision Air,” napísala na Twitteri. “Buďme pokojní v tejto chvíli, keď záchranári pokračujú v záchrannej misii a zároveň sa modlíme k Bohu, aby nám pomohol.”

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…