The map, 2013, based on 1.1 billion users

Sedem ľudí zahynulo po tom, čo na Štedrý deň neskoro večer spadol autobus z mosta do rozvodnenej rieky na severozápade Španielska.

Dvaja preživší – vodič autobusu a jedna cestujúca – boli zachránení z rieky Lérez v Galícii a prevezení do nemocníc, informovali v nedeľu úrady. Polícia uviedla, že vodič mal negatívny test na alkohol a drogy.

Prvý telefonát na záchrannú službu prišiel od okoloidúceho vodiča, ktorý si všimol, že časť ochranného zábradlia na diaľnici medzi mestami Lugo a Vigo je zničená. V tme a prudkom daždi volajúci nedokázal v rieke – asi 40 metrov pod mostom – spozorovať žiadne vozidlá, ale povedal, že poškodenie zábradlia sa zdá byť nedávne.

Krátko nato sa ozval telefonát z vozidla, ktoré zišlo z cesty, a jeden z cestujúcich povedal záchrannej službe, že autobus spadol do rieky a “napĺňa sa vodou”, uviedol El País.

Záchranári sa ponáhľali na miesto nehody a bojovali s prudkými dažďami a silným prúdom, aby sa dostali k autobusu. Pátranie bolo na niekoľko hodín prerušené po tom, ako rieka v skorých ranných hodinách prekročila svoj prah preplnenia.

Vedúci predstaviteľ regiónu Galícia Alfonso Rueda v nedeľu novinárom povedal, že pátracím a záchranným prácam pomohla prestávka v daždi. “Vždy je hrozné hovoriť o takejto nehode, ale v tomto ročnom období je to ešte hroznejšie,” povedal.

Predpokladá sa, že v autobuse sa nachádzalo osem ľudí vrátane vodiča. Medzi zastávkami na trase bola aj miestna väznica a niekoľko cestujúcich sa údajne v sobotu neskoro večer vracalo domov po návšteve svojich blízkych, ktorí sú vo väzení.

zdroj: theguardian.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…