The map, 2013, based on 1.1 billion users

Sedem ľudí zahynulo po tom, čo na Štedrý deň neskoro večer spadol autobus z mosta do rozvodnenej rieky na severozápade Španielska.

Dvaja preživší – vodič autobusu a jedna cestujúca – boli zachránení z rieky Lérez v Galícii a prevezení do nemocníc, informovali v nedeľu úrady. Polícia uviedla, že vodič mal negatívny test na alkohol a drogy.

Prvý telefonát na záchrannú službu prišiel od okoloidúceho vodiča, ktorý si všimol, že časť ochranného zábradlia na diaľnici medzi mestami Lugo a Vigo je zničená. V tme a prudkom daždi volajúci nedokázal v rieke – asi 40 metrov pod mostom – spozorovať žiadne vozidlá, ale povedal, že poškodenie zábradlia sa zdá byť nedávne.

Krátko nato sa ozval telefonát z vozidla, ktoré zišlo z cesty, a jeden z cestujúcich povedal záchrannej službe, že autobus spadol do rieky a “napĺňa sa vodou”, uviedol El País.

Záchranári sa ponáhľali na miesto nehody a bojovali s prudkými dažďami a silným prúdom, aby sa dostali k autobusu. Pátranie bolo na niekoľko hodín prerušené po tom, ako rieka v skorých ranných hodinách prekročila svoj prah preplnenia.

Vedúci predstaviteľ regiónu Galícia Alfonso Rueda v nedeľu novinárom povedal, že pátracím a záchranným prácam pomohla prestávka v daždi. “Vždy je hrozné hovoriť o takejto nehode, ale v tomto ročnom období je to ešte hroznejšie,” povedal.

Predpokladá sa, že v autobuse sa nachádzalo osem ľudí vrátane vodiča. Medzi zastávkami na trase bola aj miestna väznica a niekoľko cestujúcich sa údajne v sobotu neskoro večer vracalo domov po návšteve svojich blízkych, ktorí sú vo väzení.

zdroj: theguardian.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…