The map, 2013, based on 1.1 billion users

V Grazi v utorok 60-ročný muž zastrelil svojho mladšieho brata, matku a potom seba. Motív krvavého činu je stále úplne nejasný.

Obaja bratia žili spolu so svojou matkou v byte – boli tu spojené dve bytové jednotky. Okolo 7.15 hod. 60-ročný muž zavolal na tiesňovú linku polície a povedal, že revolverom zastrelil svoju 81-ročnú matku a 58-ročného brata a teraz sa bude “súdiť” – hneď po ukončení telefonátu pravdepodobne spáchal samovraždu.

Na miesto činu vyrazili policajné jednotky – keď policajti otvorili dvere bytu na prvom poschodí, našli troch mŕtvych. Mladšieho brata a matku našli zastrelených v posteliach v ich spálňach – možno ich zabili v spánku, ale zatiaľ to nie je potvrdené.

Podozrivého strelca našli sedieť pri kuchynskom stole, zastrelil sa. Vražedná zbraň bola zaistená. Vyšetrovatelia nepredpokladajú, že by sa na trestnom čine podieľala iná osoba, presný priebeh udalostí je zatiaľ nejasný.

Muž v telefóne neuviedol nič o motíve, ani nebol polícii známy. Ako na požiadanie uviedla polícia, 60-ročný muž bol legálnym držiteľom niekoľkých dlhých zbraní a dvoch ručných zbraní.  V súčasnosti sa vypočúvajú príbuzní a známi 60-ročného muža, aby sa zistilo pozadie zločinu, a tiež sa musia kontaktovať lekári a nemocnice, aby sa zistilo, či nešlo o vážnu chorobu.

Bezprostredne po tom, ako sa o trestnom čine dozvedela polícia, uzavrela niekoľko ulíc v oblasti Leonhardstraße/Merangasse, verejná doprava v tejto oblasti bola dočasne prerušená; podľa polície nehrozilo okoloidúcim žiadne nebezpečenstvo.

zdroj: steiermark.orf.at

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

AKTUÁLNE! Rusko znovu varuje: Tí, ktorí dodávajú smrtiace zbrane na Ukrajinu, ponesú zodpovednosť!

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok uviedlo, že tí, ktorí dodávajú smrtiace…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…