Aj vás často zaujmú správy o superpotravinách? V tomto článku vám prezradíme ďalšiu superpotravinu, o ktorej by ste to možno ani nepovedali. Reč je o červenej repe. Pre niekoho je táto zelenina úplne obyčajná a nenápadná, avšak opak je pravdou.

Práve repa v sebe obsahuje množstvo vitamínov a tiež minerálnych látok ako je sodík, zinok, jód, horčík, vápnik a iné. Pomáha pri rôznych ochoreniach ako sú cukrovka, arterioskleróza, ochorenia štítnej žľazy či pri anémiiRepa je taktiež hypoalergénna a dokáže prečistiť vnútorné orgány ako sú napríklad pečeň, či obličky. Konzumácia repy nemá pre ľudský organizmus žiadne vedľajšie účinky. Jedinou nevýhodou je, že pri jej konzumácii môžete mať výrazne červený moč, čo ale nepredstavuje žiadnu zdravotnú komplikáciu.

Červená repa sa môže využívať ako podporná liečba pri viacerých ochoreniach. My vám prinášame zoznam 12 hlavných benefitov, ktoré vám konzumácia repy môže priniesť.

 

1. Liek na menštruačné ťažkosti: a problémy spojené s menopauzou Vďaka vysokému obsahu železa sa v tele rýchlejšie tvoria červené krvinky, ktoré pri menštruácii žena stráca a kvôli čomu môžu nastať komplikácie. Okrem toho taktiež dokáže stabilizovať hladinu hormónov v tele žien ale i mužov, čo pomáha k ľahšiemu zvládaniu menopauzy.

2. Čistenie pečene:
Repa obsahuje veľké množstvo betainu, vďaka ktorému dochádza k čisteniu a detoxikácii pečene.

3. Lepšie prekrvenie organizmu:
Lepšie prekrvenie tela a tiež lepšie fungovanie mozgu je možné vďaka dusíku, ktorý repa obsahuje. Dusík sa premieňa na látky, ktoré podporujú krvotvorbu a tiež pretok krvi

4. Prevencia proti rakovine:
Vitamíny a minerálny, ktoré repa obsahuje veľmi pozitívne vplývajú na bunky, čím sa zabraňuje ich mutácii, avšak taktiež dochádza k regenerácii tkaniva.

5. Pomáha znížiť krvný tlak:
Zníženie tlaku majú na starosti dusíkaté zlúčeniny v repe. Konzumácia 200ml repovej šťavy 2x denne vám pomôže znížiť a stabilizovať váš krvný tlak.

6. Zlepšuje peristaltiku čriev: Ak trpíte zápchou, práve vďaka konzumácii repy, či šťavy z repy sa môžete vášho problému zbaviť. Repa obsahuje okrem iného aj množstvo vlákniny, ktorá pomáha k správnej peristaltike čriev. 

7. Bojuje so zápalmi:
Keďže je repa aj veľmi silný antioxidant, dokáže si poradiť s rôznymi zápalmi a infekciami.

8. Pomoc pri anémii:
Repa podporuje tvorbu červených krviniek práve vďaka železu, ktoré repa obsahuje. Ak trpíte anémiou z rôznych príčin, určite a nebojte siahnuť práve po tejto zázračnej potravine.

9. Posilňuje svalstvo:
Vaša svalová energia a sila sa zvýši a preto repu môžete považovať za doping, ktorý by vám nevyčítali na žiadnych pretekoch, či súťažiach.

10. Elixír mladosti:
Účinky repy sa vymenovanými benefitmi stále nekončia. Repa obsahuje aj vzácnu kyselinu listovú, ktorá dokáže bojovať proti starnutiu pokožky a proti vráskam. Vďaka kyseline listovej dokáže pokožka vyzerať mladšie a je taktiež výrazne pružnejšia.

11. Prírodné antidepresívum:
Okrem starostlivosti o telo dokáže repa dopriať aj vašej duši. Obsahuje totiž betain a tryptofan, ktoré pôsobia proti stresu a dokážu harmonizovať a upokojiť myseľ.

12. Prevencia pred vrodenými vadami dieťatka:

Repa sa odporúča konzumovať aj počas tehotenstva ženy. Vďaka kyseline listovej a folátov, ktoré repa obsahuje sa predchádza možným vrodeným deformáciám dieťatka.

 

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…