Bývalý poslanec NR SR za stranu O¼aNO-NOVA a advokát Daniel Lipšic poèas stretnutia s bývalou klientkou centra Èistý deò Simonou oh¾adne podania žaloby na Generálnu prokuratúru (GP) SR. Bratislava, 13. marec 2017. Foto: SITA/Marko Erd

„Vyčítal by som si, keby som do tohto súboja nešiel.“ Tvrdí Lipšic o svojej kandidatúre na post na Špeciálnej prokuratúre.

Teraz taká unikátna šanca, poviem to trochu metaforicky, vyčistiť Augiášov chliev, tak by som si vyčítal, kebyže sa o to ani nepokúsim.“ uviedol pre slovensko.hnonline.sk Daniel Lipšic.

„Ja som od jari viedol veľa rozhovorov s kolegami vo firme, s mojimi známymi a kolegami v justícii, ktorých si vážim. Na konci dňa bolo úplne najrozhodujúcejšie to, že mám rád živé právo. Konkrétne kauzy, pojednávania, výsluchy a rekonštrukcie. Povahovo mi viac sedí prvá línia. Generálny prokurátor je úplne kľúčová funkcia v orgánoch presadzovania práva na Slovensku, ale je to najmä manažérska funkcia. Zatiaľ čo funkcia špeciálneho prokurátora je tiež sčasti manažérska, lebo riadi úrad špeciálnej prokuratúry, ale špeciálny prokurátor má aj možnosť dozorovať a pojednávať konkrétne kauzy. Preto som sa rozhodol, že mi povahovo výrazne viac sedí táto pozícia.“ uviedol Daniel Lipšic.

„Kedykoľvek som ochotný sa stretnúť s poslancami. Malo by to byť otvorené a transparentné. Nevidím v tom žiadny problém. Ktorýkoľvek ďalší kandidát sa bude snažiť získať podporu v parlamente. Parlament je orgán, ktorý volí špeciálneho prokurátora.“ Pripomína Daniel Lipšic na tému stretávania s politikmi a lobovania u nich.

„Nie som nepopísaný list papiera. Bol som ministrom spravodlivosti aj ministrom vnútra. Každý, teda aj poslanci vedia posúdiť z mojich skutkov v tom čase, či som konal nestranne alebo nie. Sľub vám vie dať ktokoľvek. Podľa mňa sú dôležité skutky. Moje skutky v dobrom či zlom sú overiteľné z minulosti. Všetkých budem nabádať, aby odsledovali moje pôsobenie ako ministra spravodlivosti, ako ministra vnútra. Pozrieť sa na to, ako som postupoval. Či som postupoval vo veciach politicky, alebo som vyznával nie frázu, ale pravidlo padni komu padni.“

„Mám svoje politické názory ako ich má každý. Má ich aj väčšina prokurátorov a sudcov. Myslím si, že to vedia aj predstavitelia koalície a opozície, že som nemal nikdy problém, aby sa išlo do riešenia aj trestnoprávnych vecí, ktoré sa týkali aj ľudí z koalície, ktorej som bol členom, dokonca strany, ktorej som bol členom.“ Dodal Lipšic.

„Vzhľadom na moju kandidatúru na špeciálneho prokurátora sa budem snažiť byť zdržanlivý aj vo vzťahu k pánovi Flašíkovi. Nechcem verejne hovoriť o tom, aké motívy môže mať pán Flašík na takéto absurdné obvinenie. Výsluch Milana Lučanského prebiehal v miestnosti, kde boli prítomní okrem mňa štyria ďalší obhajcovia vrátane obhajcu pána Lučanského. Boli tam dvaja elitní vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry a boli tam dvaja alebo traja operatívni pracovníci NAKA, ktorí mali na starosti zadržanie a obmedzenie osobnej slobody pána Lučanského. Tvrdiť, že som v tomto kolektíve niekoho navádzal, ako má vypovedať, je nehorázna lož a svedčí len o charaktere pána Flašíka, keď následne po podaní trestného oznámenia povedal, že on nič netvrdil a z ničoho ma neobvinil, len to povedal ako možnú verziu priebehu udalostí.“ Povedal Daniel Lipšic na najnovší spor v súvislosti s úmrtím generála Milana Lučanského.

zdroj: slovensko.hnonline.sk

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…