MIMORIADNE

Po tom, čo vláda na čele s Igorom Matovičom ohlásila, že v 458 mestách a obciach dôjde aj k štvrtému kolu testovania, sa ozval Robert Fico. Predseda Smeru poslal premiérovi tvrdý odkaz a nazval ho “bláznom na Úrade vlády”.

„Ak sa Igor Matovič rozhodne vyhlásiť celoplošné testovanie a bude vydierať ľudí, že pokiaľ nebudú mať modré papieriky, tak nebudú môcť ísť do práce či do obchodu, okamžite podáme návrh na Ústavný súd SR, aby rozhodol predbežným opatrením, či testovanie môže prebehnúť za týchto podmienok,“ vyhlásil Fico. Strana Smer-SD podľa neho hovorí „povinnému testovaniu jasné nie“.

Obmedzenia možno podľa neho robiť vo vzťahu k ľuďom, ktorí sú infikovaní, chorí, alebo ku kategóriám ľudí, ktorí sú potrební pri boji s pandémiou. „Testovanie zdravých ľudí, ktorí nemajú príznaky, môže byť len na báze dobrovoľnosti. Nie je možné ho podmieňovať plnením nejakých povinností,“ dodal.

Fico rokoval so starostami, potvrdil nepripravenosť testovania

Za posledné dni Fico absolvoval stretnutia so starostami a primátormi, ktorí sa aktívne zúčastnili na testovaní. „Ako na bežiacom páse sa objavujú informácie, že štát bol nepripravený. Keby to nezobrali do vlastných rúk primátori a starostovia, celé testovanie by bolo nemožné,“ poznamenal s tým, že náhrady pre mestá a obce v súvislosti s testovaním mali byť vyriešené už dávno, „nie až po tom, keď samosprávy kričia, že to štát nezvládol“.

Fico zopakoval, že nákup antigénových testov považuje za krádež. „Je zlodejstvo, keď niekto klame ľudí, núti ich niečo robiť a ešte pri tom aj kradne,“ dodal.

Smutné slová vyriekol i Zväz lekárov po tom, ako na Covid-19 zomrela mladá sestrička. Po plánoch koalície spustiť cez víkend ďalšie testovanie však zvolal tlačovú besedu nabrúsený Robert Fico, ktorý sa rozhodol adresovať premiérovi ostré slová. Okrem toho, že ho nazval “bláznom”, plánuje v prípade, že testovanie nebude dobrovoľné, zakročiť aj súdnou cestou.

Sme presvedčení, že povinné celoplošné testovanie je protiústavné. Preto oznamujeme, že ak sa tento blázon na Úrade vlády opäť rozhodne vyhlásiť celoplošné testovanie Slovenska a bude vydierať ľudí, že pokiaľ nebudú mať nejaké modré papieriky, nebudú môcť ísť do obchodu alebo do práce, okamžite podáme návrh na Ústavný súd, aby rozhodol, či takéto testovanie môže alebo nemôže prebehnúť za takýchto podmienok,” uviedol rozhorčene Róbert Fico.

Smer-SD chce iniciovať referendum o predčasných parlamentných voľbách, na ktoré potrebuje 30 podpisov poslancov. Fico uviedol, že Smer-SD ich má momentálne k dispozícii 26. „Budeme sa uchádzať o podporu hlasov z politickej strany Petra Pellegriniho a od nezávislých poslancov Tarabu, Podmanického a Kuffovcov,“ doplnil.

Pripomenul, že referendum sa dá vyvolať dvoma spôsobmi. Buď vyzbieraním 350 podpisov prostredníctvom petície, alebo prijatím uznesenia v NR SR. „My tento krok legitímne a správne urobíme a podáme návrh do Národnej rady SR, aby sa o ňom rokovalo na budúci týždeň na schôdzi,“ skonštatoval.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

JE TO TU: Vláda schválila nové opatrenia, ktoré budú platné od pondelka 19. januára!

Od 19. januára budú na Slovensku s obmedzeniami otvorené všetky školy, prevádzky,…

MIMORIADNA SPRÁVA: Vláda schválila nové opatrenia, majú platiť od soboty!

Nové opatrenia majú platiť od soboty 26. februára. V prvej fáze uvoľnenia…