Krabie tyčinky sú populárnou pochúťkou, ale mnohí konzumenti nemajú jasno o tom, ako sa vyrábajú.

Zábery z továrne, kde sa tieto produkty spracúvajú, mnohých odradili od ich konzumácie. Proces výroby zahŕňa mletie bielej hmoty, ktorá nemá nič spoločné s krabím mäsom.

Výroba sa začína spracovaním zmrazených plátov rybieho mäsa, často tresky aljašskej. Táto biela hmota ešte nemá chuť, takže je potrebné ju rozmixovať a pridať ďalšie ingrediencie. K hmotu pridajú veľké množstvo škrobu, cukor, bielkovinový prášok a ďalšie umelé dochucovadlá. Potom pridajú ľad pre udržanie nízkej teploty, znovu mixujú a dochucujú rastlinným olejom, soľou a glutamanom sodným.

Keď sa zmes začne chuťou podobať na skutočné krabie mäso, znovu sa mixuje a potom sa pod vysokým tlakom vytlačí, aby neobsahovala vzduchové bubliny. Potom sa mäsová hmota vylisuje na tenké pláty a niektoré časti sú zafarbené farbivom, aby pripomínali krabie mäso. Nakoniec stroje mäso formujú až do tvaru, ktorý poznáme z obchodu. Je obalené do farbiva, aby vyzeralo ako typické ružové tyčinky s bledým vnútrom.

Mnohí ľudia boli znechutení zábermi z výroby na sociálnych sieťach a prisahali, že už krabie tyčinky jesť nebudú. Iní sa nechcú vzdať obľúbenej pochúťky, ktorú radi dávajú do šalátov a niektorí podotkli, že by si mali radšej pozrieť zábery z výroby párkov a salám.

zdroj: youtube

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…