MIMORIADNE
NAKA zadržala policajného exprezidenta Milana L. Ako ďalej informuje na svojom webe Denník N, o 6:00 sa dostavil na políciu po dohode s vyšetrovateľom potom, čo pricestoval z Chorvátska.„Obvinený je v akcii Judáš, v rámci ktorej zadržali aj námestníka riaditeľa SIS Borisa B. či Petra G., ktorý bol ešte donedávna šéfom kontrarozviedky SIS,” uvádza denník. Dodáva, že obvinení sa podľa vyšetrovateľa trestnej činnosti dopúšťali dlhodobo a to minimálne v ôsmich skutkoch. Asi najzvučnejším menom spomedzi obvinených je bývalý policajný prezident Milan Lučanský. Toho sa však zadržať nepodarilo, pretože bol v Chorvátsku. Vypovedať mal dnes v skorých ranných hodinách.

V rámci akcie Judáš zadržali a obvinili osem ľudí – medzi nimi sú Milan Lučanský, Boris Beňa, Peter Gašparovič, Jozef Rehák, Marián Kučerka, Daniel Čech, Ladislav Vičan, Norbert Bödör. Posledný menovaný je vo väzbe pre iné trestné činy. Bývalí policajti sú obvinení z rôznych závažných trestných činov, ako napríklad podplácanie či vydieranie.

Obvinenie generála Milana Lučanského je postavené hlavne na výpovedi exsiskara Františka Bohma zadržaného počas akcie Božie mlyny. Bývalý policajný prezident je obvinený z toho, že mal za peniaze od Bohma zabezpečovať jeho beztrestnosť. Na krku má aj obvinenie z korupcie.

Bol v Chorvátsku

Milana Lučanského teda v stredu nezadržali, pretože sa zdržiaval v Chorvátsku. Televízii Joj sa s ním podarilo spojiť. Potvrdil, že smeruje na Slovensko a ak bude vyzvaný, zúčastní sa výsluchu. Podľa našich informácií bol jeho výsluch plánovaný na dnes na šiestu hodinu rannú.

Na policajné prezídium sa dostavil aj advokát Daniel Lipšic, ktorý zastupuje obvineného prvého námestníka SIS Borisa Beňa. Aj ten potvrdil, že Milan Lučanský mal vypovedať, avšak na výsluch sa nedostavil.

“Pôvodne bol plánovaný jeho výsluch. No zatiaľ neprišiel,” povedal Lipšic. Advokát dodal, že jeho klient sa cíti byť nevinný. Kde sa momentálne Lučanský nachádza a či príde vypovedať, zatiaľ nie je známe. Na policajné prezídium neprišiel ani jeho advokát Matúš Beresecký. Telefón, cez ktorý Lučanský včera komunikoval, je dnes nedostupný.

zdroj: SITA

Podobné články

Slovák svojim nákupom poriadne rozosmial predavačku: Neuveríte, čo priniesol k pokladni!

Na stránke venovanej anonymným priznania zamestnancov obchodného reťazca LIDL sa nedávno objavil…

MIMORIADNE: PETER PELLEGRINI JE ZA POVINNÉ OČKOVANIE! Nenechajte sa oklamať!

“Falošný Peter Pellegrini je za povinne očkovanie. nenechajte sa oklamať!” pridala príspevok…

Na Slovensku pokračuje obludný zločin. Zločin voči ľudskosti. Ide o hrdelný zločin, píše v otvorenom liste „Všetkým obyvateľom Slovenska!“ onkológ MUDr. Ján Lakota

Zločiny spáchané v nacistických koncentračných táboroch počas druhej svetovej vojny svojimi obludnosťami…

Toto by si mal prečítať každý: Prekvapenie pre manžela, ktorý sa rozhodol ísť k milenke…

Možno ma niekto za také metódy odsúdi, ale myslím si, že ako…