The map, 2013, based on 1.1 billion users

Ruská armáda údajne zastaví paľbu a otvorí humanitárne koridory vo viacerých ukrajinských mestách, informuje tlačová agentúra Interfax.

Koridory budú otvorené z Kyjeva, Mariupola, Charkova a Sumy na žiadosť francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, uvádza agentúra mestá ruského ministerstva obrany.

Informuje o tom aj agentúra RIA Novosti:

“Ruské ozbrojené sily na základe žiadosti francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona adresovanej ruskému lídrovi Vladimirovi Putinovi vyhlasujú od 10:00 režim prímeria a otvárajú humanitárne koridory, uviedol vo vyhlásení Medzirezortný koordinačný štáb pre humanitárnu pomoc na Ukrajine. Civilisti tak budú môcť opustiť Kyjev, Mariupol, Charkov a Sumy.

Ozbrojené sily Ruskej federácie budú zároveň počas otvorenia humanitárnych koridorov vykonávať nepretržité objektívne monitorovanie evakuácie, a to aj s využitím bezpilotných lietadiel. Preto upozorňujeme, že všetky pokusy ukrajinskej strany opäť oklamať Rusko a celý civilizovaný svet pri narúšaní humanitárnej operácie, údajne vinou Ruskej federácie, sú tentoraz zbytočné a nezmyselné.”

Koridory budú údajne v prevádzke od 10.00 h moskovského času.

Ruské štátne médium Russia Today cituje ministerstvo: “Pokusy Kyjeva obviniť Rusko z narušenia humanitárnej operácie sú tentoraz nezmyselné, kontrola sa bude vykonávať pomocou bezpilotných lietadiel.”

Vo štvrtok sa ukrajinská aj ruská strana dohodli na otvorení humanitárnych koridorov, ktoré umožnia civilistom opustiť niektoré bojové zóny, ukrajinský prezident však uviedol, že Rusko od svojho prísľubu ustúpilo. “Počuli sme prísľub, že budú humanitárne koridory. Žiadne humanitárne koridory však neexistujú,” povedal v nedeľu večer v národnom prejave.

 

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: interfax.ru, ria.ru, theguardian.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…