Bývalý policajný prezident Milan Lučanský bol nezákonne obvinený výpoveďami kajúcnikov, ktorým ide len o vlastnú záchranu, povedal dnes na tlačovej besede bývalý minister vnútra Róbert Kaliňák. Dôvody jeho väzby považuje za „absolútne smiešne”.

„Slovensko je svedkom tragédie, ktorá nemá v jeho novodobej histórii obdobu. Milan Lučanský bol policajtom telom a dušou, s nesmiernou dávkou odvahy. Bol jeden z mála bojovníkov proti organizovanému zločinu, ktorý tu kedysi reálne existoval. A za odmenu sa mu od orgánov činných v trestnom konaní dostalo väzby,” povedal Róbert Kaliňák.

Najviac ho mrzí, že napriek incidentu z utorka 29. decembra nie je Milanovi Lučanskému doteraz ukončená väzba a nemôže ho tak ani navštíviť rodina (uviedol tak tesne pred tým, ako bolo už jasné, že Lučanský na následky zranení v nemocnici zomrel, pozn. red.). Dodal, že v strane Smer-SD budú iniciovať zriadenie nezávislej komisie, ktorá zákonným spôsobom prešetrí väzby zadržaných osôb v posledných mesiacoch. Členom komisie by mala byť podľa Kaliňákových slov aj rodina Milana Lučanského.

Exminister vnútra tiež na tlačovej konferencii priblížil, že strana Smer-SD bude pravdepodobne v parlamente iniciovať odvolávanie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) z funkcie, keďže podľa jeho slov nesie za celý prípad plnú zodpovednosť.

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský, ktorý bol väzobne stíhaný v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove, sa v utorok 29. decembra pokúsil v ústave o samovraždu. Následkom zranení 30. decembra v podvečerných hodinách podľahol.

Manželke policajného exprezidenta Milana Lučanského bol umožnený kontakt v nemocnici od nočných hodín v utorok 29. decembra.

Podľa informácií dozorujúceho prokurátora zotrvala pri jeho lôžku aj počas dnešného dňa. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.

Členka strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) a exministerka vnútra Denisa Saková uviedla, že Milan Lučanský dnes zomrel po tom, ako sa v utorok 29. decembra pokúsil o samovraždu. Člen predsedníctva strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a bývalý minister vnútra Robert Kaliňák v stredu na tlačovej konferencii povedal, že Lučanského nemohla v nemocnici navštíviť rodina okrem manželky, keďže voči nemu nebola ukončená väzba.

Vyjadril sa aj Matovič

Milan Lučanský zomrel. Je mi to veľmi ľúto a vyjadrujem úprimnú sústrasť jeho rodine.
Neviem posúdiť skutky, z ktorých bol obvinený, to už zrejme nikto nevyšetrí a dnes sa za tým patrí urobiť bodku. Čo však posúdiť viem, je to, že bol výraznou zmenou k lepšiemu voči policajnému prezidentovi Gašparovi priamo spriahnutému s nitrianskou mafiou a mal som k nemu kvôli tomu rešpekt.
V správach, ktoré mám s ním v telefóne, som ho nabádal nech ide pokrku každému bez rozdielu … “a co sa tyka nasich – len v pohode do nich hlava nehlava, nikto mi za to nestoji, aby som ich kryl – ani Vam,)”. V inej správe som ho požiadal o stretko, lebo ma zaujímal pohľad z druhej strany na chystanú policajnú reformu.
Jeho obvinenie a následná väzba boli pre mňa prekvapením, ale plne som dôveroval a dôverujem elitným vyšetrovateľom, dozorujúcej prokuratúre a súdu.
Zároveň považujem za správne, že sa dnes vzdal funkcie dlhoročný generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej správy Milan Ivan, pod ktorého spadá správa všetkých väzníc.
Odpočívajte v pokoji.

Ministerka Saková

„Generál Lučanský zomrel. Úprimnú sústrasť celej rodine,“ napísala na sociálnej sieti Saková. „Ďakujem za všetko, čo pre Slovensko spravil. Česť jeho pamiatke,“ dodala.

„Žiaľ, môžeme potvrdiť, že dnes (30. 12.) o 15.55 hod. ošetrujúci lekár konštatoval smrť pána Milana Lučanského hospitalizovaného vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana Prešov. Je nám to nesmierne ľúto, rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť,“ stojí v oficiálnom stanovisku ministerstva spravodlivosti.

Smrť Lučanského potvrdila aj jeho rodina. „S hlbokým žiaľom vám oznamujeme, že dnes nás navždy opustil náš milujúci manžel, otec a syn generál Milan Lučanský. Žiadne slová nedokážu vyjadriť smútok, ktorý prežívame za tak veľkým človekom, akým bol,“ uviedla prostredníctvom sociálnej siete rodina pozostalého.

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…