Dmytro Kuleba, minister zahraničných vecí Ukrajiny skritizoval premiéra Igora Matoviča. Príčinou sú jeho odpovede počas vysielania Rádia Express, kde na otázku, čo sľúbil Rusku za dodávku vakcín Sputnik V, odvetil Zakarpatskú Ukrajinu!

Matovič ničí dobré vzťahy 

Aj napriek tomu že neskôr doplnil že Rusku nesľúbil nič, snaha o vyvrátenie tohto nepodareného vtipu z Matovičovej strany, už bola neplatná. Ukrajina nezdržovala a rýchlo reagovala na tento biedny pokus o vtip nijak inak, než negatívne.

Slová ministra Kulebu na sociáalnej sieti Twitter zneli: „Nech ich vymení za niekoľko slovenských regiónov,“ a k článku o našom premiérovi doplnil, že je smutné, že „slovenský premiér svojimi nevhodnými vyjadreniami kazí nesmierne priateľské a úprimné vzťahy medzi Ukrajinou a Slovenskom“.

Neakceptovateľné vyjadrenie

Portál Ukrajinská Pravda zverejnil, že ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí žiada za nediplomatický vtip ospravedlnenie. Ministerstvo doplnilo, že ukrajinský veľvyslanec nachádzajúci sa v SR Jurij Muška doručil demarš na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

„Bez ohľadu na motívy, žáner alebo kontext, vyjadrenia šéfa slovenskej vlády, ktoré sa priamo dotýkajú územnej celistvosti Ukrajiny, sú absolútne neprijateľné a negatívne ovplyvňujú priateľskú a susedskú atmosféru ukrajinsko-slovenských vzťahov,“  uvádza portál reakciu ministerstva.

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…