Igor Matovič je premiér, ktorý dokázal vo veľmi krátkom čase naštvať naozaj obrovské množstvo ľudí. Môže za to aj jeho vyjadrovanie sa na ľudí, ktorí nepodporujú jeho politiku.

Odpor voči Matovičovi sme mohli vidieť aj na proteste v októbri, kedy tisíce ľudí prišli do Bratislavy a kričali na Matoviča naozaj vulgárne heslá. Niektorí klesli až tak, že natáčali vlastné deti, ako nadávajú Matovičovi. Kto za to ale môže? Kto toto všetko spustil?

Na internete beží petícia za odstúpenie Igora Matoviča a do 15.novembra 2020 ju už podpísalo 71957 ľudí. Petícia je napísaná naozaj precízne a nie je to žiadna amatérska práca. Za celou petíciou stojí Juraj Draxler, bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu

Prečítajte si celé znenie petície:

My, dolu podpísaní občania, žiadame, aby sa Igor Matovič vzdal funkcie predsedu vlády Slovenskej republiky. Dôvody, ktoré nás vedú k tejto požiadavke, sú nasledovné:

Správanie nehodné funkcie predsedu vlády

Predseda vlády sa na verejnosti vyjadruje vulgárne. Pravidelne, prakticky na dennej báze, operuje s nepravdivými či zavádzajúcimi informáciami.

Dokázateľne osočuje nevinných ľudí, vrátane bežných občanov, ktorí nemajú možnosť účinne sa brániť. Príkladom bolo zvaľovanie viny za zanesenie infekcie do domova sociálnych služieb konkrétnou pracovníčkou, hoci tá preukázateľne pôvodcom nebola, či rovnako nepravdivé osočenie pendlera dochádzajúceho do susednej krajiny.

Je jediným predsedom vlády v Európskej únii, ktorému bolo dokázané získanie vysokoškolského titulu na základe plagiátu.

Nezvláda koordinovať bežnú komunikáciu potrebnú na riadenie krajiny. Prejavuje sa to okrem iného vyhlasovaním dôležitých informácií primárne cez osobný Facebook (napr. údaje o infikovaných, údaje o sťahovaní e-karantény).

Ignoruje postupy a predpisy potrebné na hladký chod štátu a informovanie občanov. Príkladom sú chýbajúce predkladacie a dôvodové správy k dôležitým vládnym úkonom či pravdepodobne nezákonné epidemiologické opatrenia v prvej vlne, čo potvrdila i Generálna prokuratúra SR.

Na riadenie krajiny nie je ani v iných ohľadoch technicky vybavený (problém s anglickým jazykom, ktorého ovládanie je dnes v najvyššej európskej politike normou).

Zlyhanie v boji s šírením nového koronavírusu

Slovenská republika v týchto dňoch patrí k najhorším krajinám v Európskej únii z hľadiska prírastkov pozitívnych prípadov. Napriek varovaniam, že na jeseň bude nutné čakať druhú vlnu pozitívne testovaných, vláda neposilnila trasovacie kapacity, nepripravila jasný plán postupu pri nárastoch, plán kompenzácií, ani ďalšie formy podpory občanov a inštitúcií (napríklad metodické usmernenia škôl pre potreby dištančného vzdelávania).

Zlyhávanie v boji s ekonomickými následkami krízy.

Podľa štúdie Centra pre verejnú politiku vládna pomoc v Slovenskej republike počas prvej vlny pandémie prišla výrazne neskôr ako vo väčšine ostatných krajín Európskej únie. V porovnaní s inými krajinami regiónu je táto pomoc ťažkopádnejšia, dodávaná cez menší rozsah nástrojov a v konečnom objeme oveľa nižšia.

Pomoc pri druhej vlne sa tvorí s oneskorením.

Vládni predstavitelia navyše pri interpretovaní efektivity pomoci bežne zavádzajú. V prvej vlne minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak zavádzal porovnávaním pomoci ministerstva práce SR s pomocou českého ministerstva práce, napriek tomu, že podstatná časť pomoci v ČR v skutočnosti ide cez ďalšie ministerstvo, financií.

Pri zavádzaní príspevkov na udržanie zamestnanosti sa ten istý minister, aj ďalší predstavitelia vlády, vyhovárali na nutnosť notifikácie štátnej pomoci Európskej komisii, hoci pri plošnom zvedení kurzarbeitu by notifikácia nebola potrebná.

Dnes sa vládni predstavitelia rovnako vyhovárajú na notifikačné povinnosti voči Európskej komisii (EK) ako na dôvod meškania pomoci, hoci EK v skutočnosti takéto schémy schvaľuje extrémne rýchlo, rádovo v dňoch.

Tolerancia kontaktov na organizovaný zločin a správanie sexuálneho predátora

Hlavným koaličným partnerom Igora Matoviča je Sme rodina, strana, ktorej líder figuruje na fotkách s ľuďmi neskôr odsúdenými za členstvo v organizovanej zločineckej skupine. V Európskej únii nie je jediný iný ústavný činiteľ, ktorý by bol v podobnej situácii. Rovnaký človek si dokázateľne vymieňal erotické správy s maloletou. Ide opäť o niečo, čo by vo väčšine krajín EÚ bolo považované za netolerovateľný poklesok. Premiér takéhoto partnera toleruje.

Neplnenie predvolebných a povolebných sľubov

Vláda od volieb nezrealizovala ani tie predvolebné sľuby, ktoré sú technicky málo náročné, napríklad zavedenie hmotnej zodpovednosti politikov, čo bol prvý v desiatke hedlajnových sľubov hnutia OĽaNO.

Cieľom tejto petície je do 17. 11. 2020 vyzbierať 350 tisíc podpisov. Ak sa to podarí a Igor Matovič napriek tomu neodstúpi, táto iniciatíva sa zmení na iniciatívu za predčasné voľby. A to s riadnym zbieraním podpisov podľa zákona, na podpisových hárkoch. Cieľom bude dosiahnuť predčasné voľby v priebehu roku 2021.

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…