MIMORIADNE

Výzvou tak reagujú na zvyšujúci sa počet pacientov s koronavírusom COVID-19 v nemocniciach.

Asociácia nemocníc Slovenska preto vyzýva, aby namiesto rozdeľovania zdravotníckych zariadení podľa ich veľkosti či vlastníka boli presadzované opatrenia, ktoré reálne znížia počty nakazených a hospitalizovaných pacientov s COVID-19.

“Malé a stredné nemocnice na Slovensku vyzývajú na dodržiavanie opatrení pre reálne zníženie počtu nakazených a hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 namiesto rozdeľovania zdravotníckych zariadení podľa ich veľkosti či vlastníka. Informovala o tom Asociácia nemocníc Slovenska (ANS).” uviedla to TASR

„Ako asociácia, ktorá zastupuje 77 zdravotníckych zariadení môžeme zodpovedne konštatovať, že regionálne nemocnice bez ohľadu na ich vlastníka sú od začiatku pandémie zapojené do starostlivosti o infikovaných pacientov,“ konštatoval v stredu riaditeľ Kancelárie ANS Miroslav Valaštík.

Navyše, viaceré regionálne nemocnice sú podľa ANS už niekoľko mesiacov pod náporom hospitalizovaných pacientov a mali či majú desiatky infikovaných zdravotníkov.

„Takéto tvrdenie preto považujeme za nekorektné a neúctivé voči doterajšej práci zdravotníckeho personálu v mnohých nemocniciach,“ pokračoval Valaštík.

„ANS zároveň po odporúčaniach vedcov a odborníkov vyzývala k tvrdšiemu lockdownu, ktorý by obmedzil šírenie vírusu. Výzvy na prísnejší lockdown neboli akceptované, aj preto aktuálne už je, a žiaľ, v blízkej budúcnosti aj bude, kritická situácia v mnohých nemocniciach,“ uviedlo v stanovisku ANS s tým, že nevypočuté zostali aj žiadosti o stretnutie Marekom Krajčím.

“Asociácia zároveň konštatuje, že viaceré regionálne nemocnice sú už niekoľko mesiacov pod náporom hospitalizovaných pacientov a mali či majú desiatky infikovaných zdravotníkov.” ukončuje TASR

ANS je dobrovoľným zamestnávateľským, záujmovým, nepolitickým a nezávislým združením združujúcim 77 malých a stredných nemocníc a iných zdravotníckych zariadení. Zdravotnícke zariadenia združené v ANS zamestnávajú zhruba 26 700 zamestnancov.

zdroj: SITA, TASR

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…