Úèastníci poèas protestu pred Prezidentským palácom proti vláde Igora Matovièa v rámci núdzového stavu na Slovensku pre pandémiu COVID-19 pri príležitosti Dòa boja za slobodu a demokraciu. Bratislava, 17. november 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) tvrdí, že vláda a koalícia musí v tejto situácii „ťahať za jeden povraz“ a všetci koaliční partneri by mali byť schopní sa postaviť aj za nepopulárne kroky a rozhodnutia.

Koalícia sa dohodla, že od dnešného dňa budú názory na rozhodnutia koaličných partnerov najprv preberať na koaličnej rade. Uviedol to vo svojom statuse na sociálnej sieti predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO). Uznal, že zbytočne reagoval na každý jeden „podpich pod rebro“, keďže to považoval za „zraňujúce a nefér“ voči hnutiu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti a ostatným dvom koaličným partnerom. Za svoje konanie v tomto smere sa ospravedlnil.

„Nemá zmysel to tajiť. Na včerajšej predpolnočnej koaličnej rade som svojim kolegom povedal, že ak sa situácia nezmení, nemám viac síl a chuť takto pokračovať ďalej,“ napísal premiér. Podľa neho by mala vláda v tomto čase „ťahať za jeden povraz“ a všetci koaliční partneri by mali byť schopní sa postaviť aj za nepopulárne kroky a rozhodnutia. Na záver vyjadril nádej, že postupne sa opäť stane priateľom s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS).

 

 

zdroj: SITA, Igor Matovic

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…