The map, 2013, based on 1.1 billion users

Gruzínska vládnuca strana Gruzínsky sen sa v utorok zaviazala usporiadať referendum o tom, či má krajina vstúpiť do vojny proti Rusku. Uviedol to v stredu ruský denník Kommersant.

“Nechajte ľudí rozhodnúť, či chcú otvoriť druhý front proti Rusku v Gruzínsku. Úrady budú konať v súlade s prianím ľudí,” citoval ruský Independent šéfa strany Gruzínsky sen Irakliho Kobachidzeho.

Podľa predsedu vládnucej strany je cieľom všeobecného hlasovania snaha získať od gruzínskych občanov odpoveď na základnú otázku, či “súhlasia s vyhláseniami ukrajinských politikov o potrebe zapojenia Gruzínska do vojny, alebo či súhlasia s postojom orgánov svojej krajiny”.

Gruzínska skúsenosť s vojnou s Ruskom je relatívne čerstvá. V roku 2008 vypukol konflikt medzi gruzínskymi vojenskými silami a juhoosetskými jednotkami, ktoré sa snažili oddeliť od gruzínskej autonómnej republiky Južné Osetsko. Konflikt vyústil do ruskej invázie do Južného Osetska, ktoré Rusi odvtedy de facto okupujú.

Kobachidze reagoval na výzvu ukrajinského poslanca Fiodora Venislavského, ktorý Gruzínsku odporučil, aby “podniklo konkrétne kroky na oslobodenie Abcházska a Južného Osetska”. Podľa denníka Kommersant podobné rady Gruzínsku predtým poskytli aj tajomník ukrajinskej Rady bezpečnosti a obrany Michail Poliak a poradca ukrajinského prezidenta Oleksij Arestovyč.

Lídri EÚ prisľúbili Gruzínsku kandidatúru na júnovom samite, ak splní podmienky stanovené Európskou komisiou. Schválili udelenie štatútu kandidátskej krajiny Ukrajine a Moldavsku.

zdroj: odessa-journal.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

AKTUÁLNE! Rusko znovu varuje: Tí, ktorí dodávajú smrtiace zbrane na Ukrajinu, ponesú zodpovednosť!

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok uviedlo, že tí, ktorí dodávajú smrtiace…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…