Talent sa nedá kúpiť, pretože s ním sa musíte narodiť. Dôkazom je aj tento malý geniálny virtuóz, ktorému sa podarilo to, čo sa väčšine umelcom nepodarí za celý život.

Teo Gertler je chlapec, ktorého meno ešte určite započujete. Ak nie jeho meno, tak nepochybne jeho hru na husle. Tento desaťročný chlapček z Bratislavy je považovaný za husľového génia, ktorý okrem iného prepísal históriu medzinárodnej súťaže.

Teo sa okrem iných súťaží, ktoré má za sebou zúčastnil súťaže mladých huslistov v poľskom meste Lublina. Tam totiž ako prvý za 40 rokov získal cenu Grand Prix, teda veľkú cenu. Porazil množstvo súperov, ktorí od neho boli starší.

Husľový génius je uznávaný nie len na Slovensku či Poľsku, ale taktiež v celej západnej Európe a hlavne v Rusku, kde si v Moskovskej filharmónii zahral rovno sólo, ktoré bolo všetkými obdivované.

Teo sa hudbe, konkrétne husliam venuje od svojich 4 rokov a ako sám tvrdí, musí sa veľmi snažiť a občas aj premáhať, avšak chce byť najlepší a práve preto sa snaží prekonávať a trénovať. Teova učiteľka huslí sa vyjadrila, že hneď ako sa začal učiť hrať na tento nástroj vedela, že pred ňou stojí génius.

Dnes mladý umelec navštevuje taktiež talentovaných a uznávaných učiteľov mimo Slovenskej Republiky. Je krásne, ako si tak mladý chlapček našiel niečo, čo miluje a taktiež to, že ho v tom rodičia naplno podporujú. Teo si je vedomí, že bez tvrdej práce nebude najlepší a husle nebudú znieť dokonalo, a preto bude robiť všetko preto aby sa stal legendou.

zdroj: trendweb.sk

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…