Počas letu z rumunskej Bukurešti do Londýna zažilo viac ako 160 pasažierov hrôzostrašný zážitok, keď sa lietadlo plné dymu vrátilo na letisko.

Podľa portálu Independent sa incident stal krátko po štarte, keď sa začal valiť hustý dym po palube lietadla Boeing 737-800, dosiahol výšku jedného kilometra a vyvolal paniku medzi cestujúcimi nízkonákladovej spoločnosti Ryanair.

Video z udalosti, ktoré uniklo na internet, zachytáva nárek a plač prestrašených cestujúcich, ktorých zdesil dym šíriaci sa po kabíne. Na zázname je tiež muž, ktorý sa snažil získať prístup k dýchacím maskám nad svojím sedadlom, ale zápasil so zámkami na priehradke.

Lietadlo sa okamžite vrátilo na letisko, pričom spoločnosť Ryanair tvrdí, že dym mohla spôsobiť rozmrazovacia kvapalina, ktorá sa dostala do klimatizačného systému. Napriek tomu pripravila náhradné lietadlo, no niektorí z traumatizovaných cestujúcich odmietli nastúpiť.

Podľa portálu sa pôvodne plánovaný let o 6:40 odložil kvôli problému s prvým lietadlom. Potom nastúpilo 169 pasažierov a štyria členovia posádky do náhradného lietadla, ktoré odštartovalo až štyri hodiny neskôr. Udalosť však cestujúcich zanechala v šoku a pripravila ich o očakávané cestovanie bezpečne a pohodlne.

zdroj: independent.co.uk

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…