Práve týchto sedem cvičení Vám pomôžu hneď. Nedávno som narazila na publikáciu, ktorá ma zaujala na prvý pohľad. Jej autor  – japonský liečiteľ – ju nazval „ Systém zdravia Katsudza Nishi“. Zaujímavosť tejto publikácie podčiarkuje fakt, že ide o vlastnú skúsenosť jej autora a to je podstatné pre jej obsah.

Teda je autentická a takto nám môže i dopomáhať. Sám autor opisuje, respektíve hovorí nám, že mu okolo 20 roku života diagnostikovali ochorenie, ktoré vedie k smrti a teda predpovedali mu blízku smrť. Podarilo sa mu zvíťaziť nad touto predpoveďou. Uzdravil sa a prežil krásny život. Vyvinul tento systém, vyliečil sa a nasledujúci život venoval zdokonaľovaniu je ho jednotlivých častí.

Vycibril ich na základe antickej gréckej a starodávnej egyptskej medicíny. Ide aj o tibetské alebo aj o čínske metódy a praktiky, ktoré sú v kombinácii s jógou. Nishi je zdravotný systém , ktorý zachádza však omnoho ďalej. Teda nejde len o samotný súbor pravidiel a stravovania. Ide o komplexnú filozofiu života.

Na  začiatok je potrebné skúšať túto filozofiu v podobe cvičení, ktoré sú vyvinuté pre obnovu zdravia. Niektoré dostupné stránky uvádzajú, že pre ženy, ktoré sa snažia dosiahnuť dokonalosť, bude toto cvičenie nenahraditeľné.

Samotné cvičenia sú nenahraditeľné, pretože sú v konečnom dôsledku jednoduché, napĺňajú organizmus šťastím, energiou, ale aj odbúravajú do určitej miery nadbytočný tuk a teda zmierňujú nadváhu. Tvarujú a formujú postavu a tak posilňujú kĺby a zabraňujú usadzovaniu soli a minerálov, ktoré sú nadbytočné.

Vyformuje krásnu postavu a okrem toho posilňuje kĺby a zabraňuje usadzovaniu soli. Najviac 15 minút denne zaberie toto cvičenie a telo skoro nespoznáme. Zostava cvičenia pre ženy. Začíname tým, že si vyberáme vhodný čas na cvičenie. Je to moment keď Nepotrebujem nikam utekať, nič plniť. Dôležité je, aby sme necvičili neskoro večer. Je to dôležité kvôli tomu, že podľa tejto filozofie si môžete rozhádzať celý biologický rytmus.

Najlepšie urobíte Pokiaľ budete cvičiť ráno. Je to dôležité preto, lebo budete celý deň nabitý energiou a vitalitou. Cvičenie by malo priniesť potešenie a potom výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

Dôležité je taktiež byť pohodlne oblečený, pretože jednoduché oblečenie povedz či nie prípadoch neprekáža pri cvičení. Umývame sa studenou vodou a usmejeme sa. Po tomto pred rituále vieme pristúpiť samostatnému cvičeniu.

Prvé cvičenie:
Ľahnite si na chrbát a snažíte sa čo najviac uvoľniť. Dýchate rovnomerne hlboko a predstavujete si seba na tichom a krásnom mieste. Ruky si rozložiť a nohy položíme k sebe. Ohnivé v kolenách a pritiahneme k hrudníku. Zhlboka sa nadýchneme kolená zatočíme doprava, snažíme sa ich položiť na podlahu. Hlavu otočíme naľavo a pomaly vydýchneme. Lícom sa musíme dotýkať podlahy, ramená a ruky musia zostať pri tomto cvičení nehybné. Vrátime sa do východzej pozície, zhlboka sa nadýchnite a opakujte, tento krát opakujete na druhú stranu. Prvý deň tohto cvičenia opakujete štyri až päťkrát dané pozície a neskôr postupne zvyšujte počet opakovaní až na 25.

Druhé cvičenie:
Ľahnite si na chrbát a ruky položte vedľa tela dlaňami dole. Nohy ohnite v kolenách na šírku cca 30 centimetrov od seba. Záťaž presuňte na nohy, zhlboka sa nadýchnite a stiahnite brušné svaly. Chrbát zdvihnete z podlahy a opierate sa len lopatky. Zostanete v tejto pozícii niekoľko sekúnd. Vydychujete a pritom pomaly klesáte do východzej pozície. Uvoľnite sa a urobte cvičenie znovu. Opakujte päťkrát.

Tretie cvičenie:
Ľahnite si na brucho, jedným lícom sa opriete o podlahu. Ruky uložíte pred telom dlaňami dole a nohy dáte od seba približne na 15 centimetrov. Napínate svaly v oblasti bedrovej chrbtice, až v zadku zdvíhajte hore jednu nohu, pričom druhú necháte na podlahe. V takej polohe zostanete niekoľko sekúnd a jemne spustíte nohu späť na podlahu. Toto cvičenie opakujete taktiež v opačnom „garde“, teda s druhou nohou. Tento cvik však opakujete až 50 krát pre každú nohu.

Štvrté cvičenie:
4. Cvičenie pozostáva z toho, že ostávate v podobnej polohe zdvihnete hlavu, ale aj ramená. Dlane umiestnime na podlahu, na šírku ramien a obe nohy sú od seba približne 15 centimetrov. Ramená a nohy zdvíhame aj niekoľko sekúnd, dodržiavame tlak a zdvih v tejto pozícii. Potom začíname hýbať nohami zhora dole, akoby sme plávali. Opakujeme 25 až 50 krát na každú nohu.

Piate cvičenie:
Postavíme sa na všetky štyri končatiny, urobíme tzv. „mačičku“ a ruky a nohu máme v rovine na šírku ramien. Narovnáte pravú nohu a zdvihnete ju do výšky 30 centimetrov od podlahy. Urobíte 25 pohybov hore-dole a potom do východzej pozície a opakujete to isté aj druhou nohou.

Šieste cvičenie:
Zostanete v pôvodnej pozícii, hlavu spustíte dole a panvu zdvihnite hore. Koleno pravej nohy skončíte tak, aby sa vám dotkla včela. Túto nohu vyrovnáte a zdvihnete hore. Rovnako v tom momente dvíhate aj hlavu. Toto cvičenie opakujete desaťkrát na pravú a ľavú nohu.

Siedme cvičenie:
Sadnite si na kolená, telo dať do vzpriamenej polohy a ruky uložíte pozdĺž tela. Udržuje teplo chrbát rovno, trochu sa ohnite dozadu a v tejto polohe zostanete niekoľko sekúnd. Vrátite sa do východzej polohy a opakujete cvičenie ešte päťkrát.

Toto zvýšenie realizuje pomaly, hladko a bezbolestne. Po ukončení tejto zostavy sa pomaly zdvihnete a prejdite sa po dome. Upokojíte tak dýchanie. Premýšľate o niečom príjemnom a radujte sa z vašich myšlienok. Pokiaľ budete túto zostavu realizovať komplexne, ako komplexné cvičenie, a ako komplex, ktorý vás má relaxovať, upokojíte si myšlienky a pocity. Tento komplex cvičenia zastáva istým druhom meditácie.

ZDROJmyjsmezeny.cz

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…