Snáď každá žena si želá mať krásne a pevné brucho spolu so štíhlym pásom.

Základom krásneho a štíhleho tela je rovnováha tráviaceho traktu, o ktorej vie len málo ľudí. Ak zvládnete nasledujúce cviky, verte, že sa budete cítiť dobre nielen vďaka štíhlemu a pevnému bruchu, ale aj vďaka získanej energii a sviežosti.

Pritlačte si kolená k hrudníku

Ľahnite si na chrbát a pokúste sa uvoľniť. S hlbokým nádychom pritiahnite pokrčené kolená k hrudníku a objímte ich rukami. Mierne zdvihnite zadok a pokúste sa v tejto polohe zotrvať minútu alebo dve. V tejto polohe udržujte rovnomerné dýchanie, nezadržiavajte ho.

Otáčajte hornou časťou tela

Posaďte sa a natiahnite nohy dopredu. Pokrčte pravé koleno a otáčajte celou hornou časťou tela doprava, pričom sa snažte dostať čo najviac do strany s uzamknutým ľavým lakťom. Snažte sa dostať čo najďalej a zostať v tejto polohe čo najdlhšie. Celé cvičenie zopakujte na ľavej strane.

Postavte sa rovno s nohami širokými ako ramená. Zdvihnite ruky nad hlavu a držte ich rovno, kým začnete ohýbať kolená. Postavte sa do polohy, ako keby ste sa chystali sadnúť si na stoličku. V tejto polohe zotrvajte čo najdlhšie, dýchajte pomaly a pokojne počas cvičenia, aj s rukami pevne nad hlavou.

Natiahnite sa dozadu

Jednou nohou vykročte dopredu a druhú nohu natiahnite dozadu. Natiahnite ruky dozadu, spojte ich za chrbtom a mierne sa do nich oprite. Dýchajte v tejto polohe a zotrvajte v nej aspoň minútu. Potom zmeňte polohu nôh.

Podpora mosta

Piaty cvik na podporu trávenia a zlepšenie štíhleho pásu je podporný mostík. Ľahnite si na chrbát, pokrčte kolená a zdvihnite panvu smerom nahor, pričom ramená nechajte opreté o zem. Položte si ruky na zem pod telo a snažte sa dýchať počas celej polohy a zotrvať v nej čo najdlhšie.

Posledným cvičením je veľmi známa sviečka. Ľahnite si na zem a zdvihnite nohy, zadok môžete nechať napoly na zemi. Nohy majte blízko pri sebe a natiahnuté. Ruky položte na zem dlaňami nahor a opäť pokojne a pravidelne dýchajte. V tejto polohe zostaňte čo najdlhšie.

Opakovanie týchto cvičení vám čoskoro prinesie životne dôležitú úľavu, pretože vaše trávenie bude v perfektnom stave a váš metabolizmus sa čoskoro vráti do správnych koľají.

zdroj: prosvet.cz

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…