Bývalý novinár, teraz bezpečnostný analytik Milan Žitný v rozhovore na sociálnej sieti facebook kritizuje štát za zlyhania v prípade smrti generála Lučanského. Podľa neho ministerka Kolíková vopred určila, ako má dopadnúť vyšetrovanie.

Súčasný bezpečnostný analytik Milan Žitný sa zúčastnil generálovho pohrebu v Štrbe. Je hanba, že generál Lučanský nemal štátny pohreb. „Významný funkcionár, človek, ktorý začínal od piky a vypracoval sa až na čelo polície. Tento človek má najväčšie zásluhy aj na zničení Černáka a organizovaného zločinu na Slovensku. Je hanbou, že incident 9. decembra sa stal v deň Černákovych narodenín. Neviem, či to bola náhoda, ale je to silná symbolika. O to väčšia hanba štátnych orgánov je, že sa nevedeli o svojho významného policajného dôstojníka postarať,“ povedal vo videu Milan Žitný.

Pripomenul aj, že ministerka spravodlivosti Mária Kolíková dala do menovacieho dekrétu člena komisie formuláciu, že ide o vyšetrovanie samovraždy. Vraj už je to slovo odtiaľ preč. „Vnímal som to ako pokyn, že takto to má vyšetrovateľ čítať, rozhodnúť, že nemá dávať žiadne iné závery. Nemôžem to akceptovať,“ dodal

Boja sa hnevu ľudí . Uvedomujú si, čo sa stalo. Ich reakcie boli nepresvedčivé. Už po prvom incidente nevyšetrovali, ale mala inšpekcia konať a aj vyšetrovateľ úmrtia môže povedať či je to samovražda alebo cudzie zavinenie,“ uvádza Milan Žitný.

zdroj: Milan Žitný

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…