Bývalý novinár, teraz bezpečnostný analytik Milan Žitný v rozhovore na sociálnej sieti facebook kritizuje štát za zlyhania v prípade smrti generála Lučanského. Podľa neho ministerka Kolíková vopred určila, ako má dopadnúť vyšetrovanie.

Súčasný bezpečnostný analytik Milan Žitný sa zúčastnil generálovho pohrebu v Štrbe. Je hanba, že generál Lučanský nemal štátny pohreb.

Významný funkcionár, človek, ktorý začínal od piky a vypracoval sa až na čelo polície. Tento človek má najväčšie zásluhy aj na zničení Černáka a organizovaného zločinu na Slovensku. Je hanbou, že incident 9. decembra sa stal v deň Černákovych narodenín. Neviem, či to bola náhoda, ale je to silná symbolika. O to väčšia hanba štátnych orgánov je, že sa nevedeli o svojho významného policajného dôstojníka postarať,“ povedal vo videu Milan Žitný.

Pripomenul aj, že ministerka spravodlivosti Mária Kolíková dala do menovacieho dekrétu člena komisie formuláciu, že ide o vyšetrovanie samovraždy. Vraj už je to slovo odtiaľ preč. „Vnímal som to ako pokyn, že takto to má vyšetrovateľ čítať, rozhodnúť, že nemá dávať žiadne iné závery. Nemôžem to akceptovať,“ dodal

Analytik sa sťažoval, že počas pohrebu bolo v okolí Štrby veľké množstvo policajných hliadok. Keď sa pýtal, prečo policajtov vyhnali do terénu v takom masívnom počte, dostal od policajta krátku a jednoznačnú odpoveď: Boja sa.

Boja sa hnevu ľudí . Uvedomujú si, čo sa stalo. Ich reakcie boli nepresvedčivé. Už po prvom incidente nevyšetrovali, ale mala inšpekcia konať a aj vyšetrovateľ úmrtia môže povedať či je to samovražda alebo cudzie zavinenie,“ uvádza Milan Žitný.

zdroj: Milan Žitný

Zdieľajte tento článok aj medzi svojích priateľov.

Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video ? Pošlite nám ich!

Podobné články

ROZPÚTANÉ PEKLO proti Matovičovi! Toto je najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

Slovák rozpútal PEKLO proti Matovičovi! Toto je najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách…

AKTUÁLNE: Prezidentka Čaputová podpísala nový zákon: Toto všetko bude zakázané!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala viacero zákonov, medzi nimi napríklad aj zákon o…

Premiér Matovič: Počas sviatkov tvrdý LOCKDOWN, vychádzať sa bude môcť len s negatívnym testom

Premiér Matovič avizuje, že vláda schváli v najbližších hodinách či dňoch tvrdý…

Matovič má obrovský problém! Takáto masa protestujúcich obsadila celú ulicu, kde býva (Video)

Ľudia, ktorí nesúhlasia s politikou Igora Matoviča sa v sobotu stretli na…