Francúzi a celý svet sledujú s napätím a obavami pátranie po 2,5-ročnom Émilovi, ktorý zmizol z domu svojich starých rodičov v provensálskej dedinke Le Haut Vernet.

Od uplynulého víkendu sa po chlapcovi, ktorý znenazdajky zmizol bez stopy, pátrajú stovky policajtov, hasičov a dobrovoľníkov. Napriek rozsiahlej pátracej akcii sa zatiaľ nepodarilo nájsť žiadne stopy.

Rodina si uvedomila, že chlapec je nezvestný v sobotu popoludní, keď sa s ním chceli ešte vydať na výlet. Podľa prarodičov, ktorí Émila strážili, sa chlapec predtým hral v záhrade. Keď ho nevedeli nikde nájsť, okamžite zalarmovali políciu.

Policajné zložky spustili rozsiahlu pátraciu akciu v okruhu piatich kilometrov. Chlapca hľadajú za pomoci psov, dronov, aj vrtuľníkov s termokamerami. Od soboty boli prehľadané aj všetky domy v okolí. Chlapca sa ale doposiaľ nepodarilo nájsť, zmizol bez stopy. V niektorých médiách sa objavili aj špekulácie, že mohol byť unesený. Starosta obce François Balique si ale myslí, že tento scenár je nepravdepodobný. V malej dedine by si totiž miestni okamžite cudzincov všimli.

Chlapca naposledy videli dvaja svedkovia kráčať po miestnej ceste z kopca. Záchranári si spočiatku mysleli, že viac ako 5 kilometrov dvaapolročný chlapec prejsť sám nemohol. Podľa rodiny ale na svoj vek Émile veľmi dobre chodí, a tak pokojne mohol prejsť aj väčšiu vzdialenosť.

Balique médiám uviedol, že chlapec sa v kopcovitom teréne v nadmorskej výške 1 200 metrov zatúlal, alebo sa chcel schovať a zablúdil. Všetci zapojení do pátrania využívajú pri hľadaní aj hlas jeho matky z nahrávky. Veria, že to pomôže, ak sa chlapec niekde ukryl a bojí sa vyjsť.

zdroj: bfmtv.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…