The map, 2013, based on 1.1 billion users

Pri nehode autobusu na diaľnici A2 v Nemecku sa v piatok skoro ráno ťažko zranilo šesť ľudí a 29 ľudí utrpelo ľahké zranenia.

Autobus s 54 cestujúcimi zišiel z diaľnice pri Magdeburgu a prevrátil sa, informovala polícia. Očakáva sa, že diaľnica A2 v smere na Hannover zostane úplne uzavretá až do poludnia.

Podľa reportéra agentúry dpa cestujúci pochádzali okrem iného z Poľska, Ukrajiny, Bieloruska a Belgicka. Boli vo veku od 10 do približne 60 rokov, uviedla policajná hovorkyňa. Spočiatku nebolo jasné, odkiaľ autobus odišiel a aký bol jeho cieľ.

Autobus bol na ceste z Varšavy do Belgicka s dvoma vodičmi, uviedol pre tlačovú agentúru PAP viceprezident cestovnej spoločnosti Sindbad Bogdan Kurys. Podľa polície sa jeden z vodičov pri nehode vážne zranil.

Príčina nehody autobusu stále nie je jasná
Autobus zišiel z diaľnice medzi odpočívadlom Börde Nord a križovatkou Bornstedt a napokon sa zastavil na streche. Pri odstraňovaní sa používali aj žeriavy.

Vážne zranených previezli do nemocnice, ostatných cestujúcich odviezol náhradný autobus na zberné miesto, kde sa o nich postarali.

Posledná vážna nehoda autobusu pri Magdeburgu sa stala takmer pred 16 rokmi. V tom čase na konci kolóny na diaľnici 14 pri Könnerne (Salzlandkreis) narazil nákladný automobil veľkou silou do autobusu. Trinásť cestujúcich v autobuse zahynulo, 22 ďalších bolo zranených, niektorí vážne. Vodič nákladného auta bol neskôr odsúdený na podmienečný trest deväť mesiacov za zabitie z nedbanlivosti a ublíženie na zdraví z nedbanlivosti.

zdroj: zdf.de

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…