The map, 2013, based on 1.1 billion users

Po ďalšej noci ruských útokov sa ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opäť obrátil na verejnosť. Každý z nás je teraz bojovníkom, povedal.

Preto sa rozhodol prepustiť z väzenia ľudí s bojovými skúsenosťami, ktorí sa zaviazali bojovať proti Rusom, aby “kompenzovali svoju vinu”. Zároveň požiadal EÚ o okamžité prijatie v rámci nového osobitného postupu.

“Vyzývame Európsku úniu, aby okamžite prijala Ukrajinu za člena v rámci nového osobitného postupu,” uviedol v prejave zverejnenom na Telegrame. “Som presvedčený, že Ukrajina si to zaslúži a že je to možné,” dodal.

Ukrajinský prezident povedal občanom, že ich krajina sa nachádza v situácii, keď sa každý stáva bojovníkom. V rámci stanného práva umožní prepustenie uväznených ľudí s bojovými skúsenosťami, aby pomohli brániť krajinu a “kompenzovali svoju vinu”.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v nedeľňajšom rozhovore pre Euronews uviedla, že Ukrajina patrí do Európskej únie a blok by chcel, aby sa časom stala jej súčasťou. O vstupe nových krajín však rozhodujú členské štáty, ktoré nemusia súhlasiť s názormi EK.

“Skutočne časom patria k nám. Sú jednými z nás a chceme ich mať medzi sebou,” povedala von der Leyenová. Jej vyjadrenia prišli niekoľko hodín po tom, ako sa 27 krajín EÚ rozhodlo zaplatiť za dodávky zbraní na Ukrajinu, čo sa stalo prvýkrát v histórii bloku.

 

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: bbc.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…