The map, 2013, based on 1.1 billion users

Vakcína covid-19, ktorú vyvíjajú spoločnosti Pfizer a BioNTech, je bezpečná a vysoko účinná u detí vo veku 5 až 11 rokov, uviedli spoločnosti v pondelok vo vyhlásení na základe štúdie. O schválenie v Spojených štátoch sa budú uchádzať do konca septembra.

Najmä v USA bola situácia v posledných dňoch kritická. Denník New York Times uviedol, že každý piaty nový prípad koronavírusu sa týka detí vo veku od 5 do 11 rokov.

Spoločnosť Pfizer/BioNTech však verejnosti nezverejnila podrobnosti ani výsledky štúdie. Výsledky sa zatiaľ neobjavili v žiadnom odbornom časopise. Odborníci však uviedli, že výsledky sú v súlade s výsledkami pozorovanými u starších detí.

“Mnohí rodičia si po tejto správe vydýchnu. Dlho sme čakali na možnosť chrániť deti v tomto veku,” povedala Kristin Oliverová, pediatrička z nemocnice Mount Sinai v New Yorku.

Hoci riziko závažného ochorenia spôsobeného vírusom covid-19 je u detí stále nižšie ako u dospelých, len v USA bolo v auguste hospitalizovaných takmer 30 000 detí s koronavírusom.

V detskej nemocnici v Seattli tvoria polovicu pacientov s covidom-19 deti mladšie ako 12 rokov.

“Skutočnosť, že najzávažnejším prípadom v našej nemocnici sa dalo predísť, pretože tieto deti mohli byť očkované, ma desí,” povedala Danielle Zerrová, odborníčka na detské infekčné choroby v nemocnici.

Spoločnosť Pfizer/BioNTech testuje účinnosť vakcíny aj u detí mladších ako 5 rokov. Podľa Billa Grubera, riaditeľa spoločnosti Pfizer, však výsledky štúdie budú známe až v poslednom štvrťroku tohto roka.

zdroj: nytimes.com

Podobné články

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Horúca správa! Úrad verejného zdravotníctva: Povinné očkovanie je nevyhnutné!

Príkladom je návrat epidémií osýpok po 20 rokoch, ktoré boli zaznamenané na…

Slovenský lekár to už nevydržal a povedal to na rovinu: Politici, zrušte všetky opatrenia a prestaňte ľudí nútiť do očkovania!

MUDr. Slavomír Šuch je lekár internej JIS a urgentného príjmu v nemocniciach…

MIMORIADNE: Školy sa nakoniec v pondelok na celom Slovensku neotvoria!

BRATISLAVA 4. februára (SITA) – Únia miest Slovenska (ÚMS) vyzýva vládu SR…