The map, 2013, based on 1.1 billion users

Pri požiari v nočnom klube v ruskom meste Kostroma zahynulo v sobotu 13 ľudí a päť ďalších utrpelo zranenia, informovali miestne úrady.

Gubernátor Kostromskej oblasti Sergej Sitnikov uviedol, že pri požiari zahynulo 13 ľudí a ďalších päť bolo ľahko zranených. Kostroma, prímorské mesto s 270 000 obyvateľmi, sa nachádza 340 km severne od Moskvy.

Podľa úradov požiar vypukol v skorých ranných hodinách po tom, čo niekto zrejme použil svetlicu. Ruská štátna tlačová agentúra RIA Novosti uviedla, že krátko pred požiarom vypukla v kaviarni bitka, ale nebolo bezprostredne jasné, či to malo niečo spoločné so svetlicovou pištoľou.

Ruský Vyšetrovací výbor, ktorý vyšetruje závažné trestné činy, uviedol, že bol zadržaný podozrivý z údajného vystrelenia svetlice a že zadržaný bol aj riaditeľ kaviarne.

Záchranárom sa podarilo evakuovať 250 ľudí. Počas požiaru, ktorý zachvátil plochu 3 500 metrov štvorcových, sa zrútila strecha kaviarne. Hasiči s požiarom bojovali päť hodín a desiatka obyvateľov blízkych obytných budov bola preventívne evakuovaná.

Člen regionálneho zákonodarného zboru a majiteľ kaviarne Ikhtiyar Mirzoyev prisľúbil pomoc ľuďom postihnutým požiarom.

Nebolo to prvýkrát, čo pyrotechnika spôsobila smrteľný požiar v rekreačnom zariadení v Rusku. V roku 2009 zahynulo viac ako 150 ľudí pri požiari v nočnom klube Chromý kôň v meste Perm, ktorý vypukol po tom, ako jeden z účinkujúcich odpálil zábavnú pyrotechniku.

 

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…