The map, 2013, based on 1.1 billion users

Dňa 18. apríla sa na hraničnom priechode Túrcham medzi Pakistanom a Afganistanom odohrala tragická udalosť. Masívny zosuv pôdy spôsobil smrť najmenej dvoch ľudí a zranenie ďalších ôsmich. Zosuv pôdy zasypal desiatky nákladných áut, ktoré čakali na prechod cez hranice.

Hraničný priechod Túrcham je najrušnejším a najdôležitejším tranzitným bodom pre obchod medzi oboma krajinami. V čase nešťastia sa v kolóne nachádzalo viac ako 120 nákladných vozidiel. Tragédia sa odohrala pred svitaním, keď si šoféri a ich závozníci pripravovali jedlo na plynových varičoch počas posvätného moslimského mesiaca ramadán.

Príčina zosuvu pôdy zatiaľ nie je známa. Miestni činiteľ naznačil, že k nešťastiu mohli prispieť ťažké stroje pracujúce na nešpecifikovanom stavebnom projekte v okolitých kopcoch, ako aj prívalový nočný dážď. Záchranári používali bagre a inú ťažkú techniku na odstraňovanie zasypalých áut a záchranu obetí.

Hraničný priechod Túrcham je momentálne uzavretý pre automobilovú dopravu, ale pre peších zostáva otvorený. Spája afganskú provinciu Nangarhár s pakistanskou provinciou Chajbar Paštúnchvá.

zdroj: aa.com.tr

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…