The map, 2013, based on 1.1 billion users

V zoologickej záhrade v Eschede v nemeckej spolkovej krajine Dolné Sasko došlo k incidentu, keď vlk uhryzol osemročného chlapca do hrude. Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na políciu.

Chlapcova rodina si zaplatila za stretnutie s vlkom európskym, ktoré je súčasťou ponuky parku, umožňujúcej návštevníkom prísť do priameho kontaktu s niektorými zvieratami. Počas stretnutia vlk najprv chlapca očuchal, ale potom ho z neznámych dôvodov uhryzol. Záchranka zraneného chlapca odviezla do nemocnice, kde bol po ošetrení prepustený.

Zoologická záhrada v Eschede ponúka tzv. “súkromné audiencie” s rôznymi zvieratami, vrátane pytóna kráľovského, muntžaka z čeľade jeleňovité, surikat alebo vlka. Táto služba je však vekovo obmedzená. Podľa webovej stránky parku sa môžu s vlkom stretnúť len návštevníci starší ako 16 rokov. Stretnutie s vlkom, ktorého sa môžu zúčastniť maximálne dve osoby a trvá približne 20 minút, stojí 150 eur.

Zoologická záhrada v Eschede sa označuje za kontaktnú, pričom jej koncept spočíva v tom, že zvieratá si na človeka zvykajú už od útleho veku. Polícia prípad vyšetruje a zisťuje, ako mohlo dôjsť k tomuto incidentu, keďže podľa pravidiel parku by mal chlapec na stretnutie s vlkom vekovo nedosahovať.

zdroj: dpa

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…