The map, 2013, based on 1.1 billion users

Turistika v prírodnom parku Ergaki, ktorý sa nachádza na juhu Krasnojarského kraja na Sibíri, sa stala osudnou pre štyridsaťdvaročného Jevgenija Starka z Moskvy.

V utorok ráno, keď spolu so svojimi tromi priateľmi balili stany, sa k nim priblížil medveď. Zatiaľ čo ostatní muži sa dokázali ukryť a potom bezpečne opustiť miesto, Starkov nedokázal medvedej šelme odolať.

Incident sa odohral v oblasti Aradan Ridge v utorok okolo šiestej hodiny ráno, keď štvorčlenná skupina balila stany po noci strávenej v prírode.

“Pozrel som sa doľava a uvidel som obrovskú medvediu hlavu a sliny kvapkajúce z tlamy zvieraťa. Medveď zareval a rozbehol sa naším smerom,” povedal pre Daily Mail Anton Šelkunov, ktorému sa spolu s Jevgenijom Dobrorodným a Pavlom Žemčugovom podarilo medveďa zachrániť.

Tento deň bol však pre Starkova osudný. “Vyšplhali sme sa asi 50 metrov, aby sme sa pozreli na miesto, kde sme mali stany. Videli sme (Starkovo) telo a medveďa. Trhal ho a hrýzol. Potom si nás všimol, a tak sme vyliezli ešte vyššie,” opísal Šelkunov.

Keď trojica zhodnotila situáciu, rozhodla sa, že jedinou možnosťou je pokračovať v ceste napriek tomu, že nikto z nich nemal na nohách topánky. Do bezpečia sa dostali asi po siedmich hodinách chôdze naboso.

“Keď balili stany, uvideli medveďa. Všetci sa rozbehli iným smerom a jeden z nich… incident bol smrteľný,” povedal Igor Gryazin, riaditeľ parku, ktorý bol následne pre väčšinu návštevníkov uzavretý.

Podľa správ sa Starkovo telo doteraz nenašlo, pretože ide o veľmi neprístupnú oblasť. Pátranie, do ktorého je zapojený aj vrtuľník, navyše výrazne komplikuje silný dážď. Denník Daily Mail uvádza, že medveďa pravdepodobne prilákalo jedlo turistov.

zdroj: dailymail

Podobné články

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

ŠOK: Päť mladých mužov znásilnilo školáčku na cintoríne a fotografie zverejnilo na internete. Dievča sa zabilo

Belgickom otriasla samovražda 14-ročného dievčaťa, ktoré si vzalo život po tom, ako…

SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel obľúbený filmový herec († 54), príčina jeho smrti zatiaľ nie je známa!

Zomrel americký herec Michael K. Williams, mal 54 rokov. Divákom je známy…

POZOR! Z trhu sťahujú nebezpečnú zmrzlinu a nanuky. Obsahujú nebezpečný karcinogénny pesticíd!

Česká Štátna veterinárna správa (SVS) varuje pred poľskou zmrzlinou Milka, obsahuje stopové…