The map, 2013, based on 1.1 billion users

Pri pondelkovej streľbe v súkromnej kresťanskej základnej škole v Nashville boli zabité tri deti a traja dospelí, pričom strelkyňa zomrela po tom, ako ju zastrelila polícia, informovali úrady.

K násilnostiam došlo v presbyteriánskej škole The Covenant School pre približne 200 žiakov od predškolského veku po šiesty ročník.

Polícia uviedla, že strelkyňa bola zrejme v tínedžerskom veku a bola ozbrojená dvoma puškami útočného typu a pištoľou.

K vraždám došlo v čase, keď sa komunity v celej krajine spamätávajú z množstva násilností na školách vrátane minuloročného masakru na základnej škole v texaskom meste Uvalde, žiaka prvého ročníka, ktorý zastrelil svoju učiteľku vo Virgínii, a minulotýždňovej streľby v Denveri, pri ktorej boli zranení dvaja administrátori.

Podľa Craiga Boernera, hovorcu Vanderbilt University Medical Center, ktoré je spojené s detskou nemocnicou, boli obete z Nashvillu po príchode do detskej nemocnice Monroe Carell Jr. vyhlásené za mŕtve.

Ostatní študenti sa v pondelok vydali do bezpečia, držiac sa za ruky, keď opúšťali školu obklopenú policajnými autami, do neďalekého kostola, kde sa stretli so svojimi rodičmi.

V pondelok ráno bolo vidieť policajtov s puškami, ťažkými vestami a prilbami prechádzať cez školské parkovisko a po trávnatom obvode budovy. Na záberoch z vrtuľníka WTVF bolo tiež vidieť, ako sa policajti obzerajú po zalesnenej oblasti medzi areálom školy a neďalekou cestou.

Jozen Reodica počul spoza svojej kancelárskej budovy neďaleko húkať policajné sirény a hasičské autá. Keď jej budovu uzavreli, vytiahla telefón a chaos nahrala.

“Myslela som si, že to uvidím len v televízii,” povedala. “A teraz je to skutočné.”

V televízii WTVF reportérka Hannah McDonaldová povedala, že jej svokra pracuje na vrátnici v škole The Covenant School. Žena vyšla v pondelok ráno von na prestávku a vracala sa, keď počula výstrely, povedala McDonaldová počas živého vysielania. Reportérka uviedla, že sa jej nepodarilo hovoriť so svokrou, ale povedala, že jej manželovi sa to podarilo.

Škola Covenant School bola založená ako služba presbyteriánskej cirkvi Covenant v roku 2001, uvádza sa na webovej stránke školy. Škola sa nachádza v bohatej štvrti Green Hill južne od centra Nashvillu, ktorá sa nachádza v blízkosti najlepších univerzít v meste a je domovom slávnej kaviarne Bluebird Café – obľúbeného miesta hudobníkov a autorov piesní.

Základná škola má 33 učiteľov, uvádza sa na webovej stránke. Na webovej stránke školy je uvedené motto “Pastierstvo sŕdc, posilňovanie mysle, oslava detstva”.

Demokratický štátny poslanec Bob Freeman, do ktorého obvodu patrí škola The Covenant School, označil pondelkovú streľbu za “nepredstaviteľnú tragédiu”.

“Bývam za rohom školy Covenant a často okolo nej prechádzam. Mám priateľov, ktorí tam navštevujú kostol aj školu,” uviedol Freeman vo vyhlásení. “Aj ja som v minulosti navštívil kostol. Keď to vidím, trhá mi to srdce.”

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…