The map, 2013, based on 1.1 billion users

V sobotu (13. augusta) zahynuli štyria ľudia a deväť ďalších utrpelo zranenia pri bleskovej povodni na juhozápade Číny, informovali miestne úrady.

Na záberoch, ktoré zverejnili čínske médiá, bolo vidieť rýchlo stúpajúcu vodu v rieke na okraji mesta Pengzhou v provincii S’-čchuan.

Turistov, ktorí sa hrali v spočiatku plytkej vode, bolo vidieť, ako utekajú do bezpečia a preliezajú cez skaly, keď sa na nich voda rútila, ale niektorí sa nestihli dostať na breh rieky včas.

Podľa videa, ktoré na internete zverejnil štátny denník Beijing Youth Daily, najmenej jedna osoba, žena, ktorá uviazla na balvane uprostred rieky, zrejme stratila stabilitu a strhol ju prúd.

“Od 19.30 h horská povodeň zabila štyroch ľudí, troch ťažko zranila a ďalších šiestich ľahko zranila,” uviedli vo vyhlásení záchranné orgány v Peng-čou.

Záplavy prichádzajú počas leta, ktoré je v Číne poznačené extrémnym počasím, pričom viaceré mestá vrátane Šanghaja zaznamenali počas júlovej vlny horúčav najhorúcejšie dni v histórii.

Vedci tvrdia, že extrémne počasie na celom svete sa v dôsledku zmeny klímy vyskytuje čoraz častejšie a s rastúcou globálnou teplotou bude pravdepodobne ešte intenzívnejšie.

Čínske národné observatórium vydalo červenú výstrahu pred vysokými teplotami, keďže sa očakáva, že ortuť teplomera sa tento víkend vyšplhá nad 40 stupňov Celzia na celom území krajiny, informovala v sobotu štátna tlačová agentúra Xinhua.

Vážne záplavy v južnej Číne v júni vyhnali z domovov viac ako pol milióna ľudí a spôsobili hospodárske škody v odhadovanej výške 250 miliónov USD.

zdroj: channelnewsasia.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…