The map, 2013, based on 1.1 billion users

Prvá dáma Jill Bidenová navštívi od 5. do 9. mája Rumunsko a Slovensko, kde sa stretne s príslušníkmi amerických ozbrojených síl a zamestnancami veľvyslanectiev, s vysídlenými ukrajinskými rodičmi a deťmi, humanitárnymi pracovníkmi a učiteľmi, uviedol v pondelok jej úrad.

V nedeľu, ktorá sa v Spojených štátoch oslavuje ako Deň matiek, sa Bidenová stretne s ukrajinskými matkami a deťmi, ktoré boli nútené opustiť svoje domovy kvôli vojne Ruska proti Ukrajine, uviedla jej kancelária.

Manželka amerického prezidenta Joea Bidena sa 6. mája stretne s príslušníkmi americkej armády na leteckej základni Mihail Kogalniceau v Rumunsku a potom zamieri do Bukurešti, kde sa stretne s rumunskými vládnymi predstaviteľmi, zamestnancami amerického veľvyslanectva, pracovníkmi humanitárnej pomoci a učiteľmi pracujúcimi s vysídlenými ukrajinskými deťmi.

Súčasťou cesty sú aj zastávky v slovenských mestách Bratislava, Košice a Vyšné Nemecké, kde sa Biden stretne s vládnymi predstaviteľmi, utečencami a humanitárnymi pracovníkmi, uviedla jej kancelária.

Bidenova návšteva je najnovším prejavom podpory Ukrajiny a susedných krajín, ktoré pomáhajú ukrajinským utečencom, zo strany najvyšších predstaviteľov USA.

Predsedníčka americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová sa v nedeľu počas neohlásenej návštevy Kyjeva stretla s ukrajinským prezidentom Vlodymyrom Zelenským. čítajte viac

Jill Bidenová sa tiež úzko angažovala. V marci spolu so svojou poľskou kolegyňou Agatou Kornhauserovou-Dudovou pracovala na urýchlení zdravotníckej pomoci na frontoch utečeneckej krízy, ktorú vyvolala ruská invázia. čítajte viac

Rusko opisuje svoje kroky ako “špeciálnu vojenskú operáciu”.

Agentúra OSN pre utečencov minulý týždeň uviedla, že od začiatku vojny 24. februára z Ukrajiny utieklo takmer 5,5 milióna ľudí a tento rok by ich počet mohol narásť až na 8,3 milióna. čítajte viac

Podľa údajov OSN do 27. apríla utiekli do Poľska viac ako 3 milióny Ukrajincov, Rumunsko prijalo približne 817 300 a Slovensko takmer 372 000.

zdroj: reuters.com

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…