The map, 2013, based on 1.1 billion users

Pri zrážke dvoch vlakov v Tunise sa zranilo 95 ľudí.

K zrážke došlo niekoľko minút pred plánovaným príchodom dvoch prímestských vlakov smerujúcich na hlavnú stanicu v Tunise.

Takmer 100 ľudí utrpelo v pondelok 21. marca zranenia, z toho ľahšie, pri zrážke dvoch vlakov na juhu hlavného mesta Tunis, uviedla Civilná obrana.

” Zrážka dvoch vlakov si vyžiadala 95 zranených, ktorých previezli do nemocníc ,” povedal pre agentúru AFP hovorca civilnej obrany Moez Treaa s tým, že jeden z vlakov viezol cestujúcich, zatiaľ čo druhý bol prázdny. Väčšina zranených podľa hovorkyne utrpela zlomeniny kostí, pomliaždeniny alebo boli v šoku, ale neboli hlásené žiadne vážne prípady. Na miesto nešťastia bolo zmobilizovaných 15 sanitiek a ďalších vozidiel ZZS.

K zrážke dvoch vlakov Národnej spoločnosti tuniských železníc (SNCFT) došlo okolo 09:30 miestneho času (08:30 GMT) v meste Jbel Jelloud na južnom predmestí hlavného mesta. Jeho príčiny neboli bezprostredne známe. K zrážke došlo niekoľko minút pred plánovaným príchodom dvoch prímestských vlakov smerujúcich na hlavnú stanicu v Tunise.

 

V decembri 2016 zahynulo v tej istej oblasti päť ľudí a viac ako 50 sa zranilo pri zrážke autobusu mestskej hromadnej dopravy s vlakom v dôsledku chybnej infraštruktúry. V júni 2015 zažilo Tunisko jednu z najvážnejších železničných drám vo svojej novodobej histórii, pri nehode medzi vlakom a kamiónom v El Fahes , asi šesťdesiat kilometrov južne od Tunisu, zahynulo 18 ľudí. K tejto zrážke došlo v dôsledku poruchy signalizácie na železničnom priecestí.

 

Zdroj: lefigaro.fr

 

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…