The map, 2013, based on 1.1 billion users

Pri zrážke dvoch vlakov v Tunise sa zranilo 95 ľudí.

K zrážke došlo niekoľko minút pred plánovaným príchodom dvoch prímestských vlakov smerujúcich na hlavnú stanicu v Tunise.

Takmer 100 ľudí utrpelo v pondelok 21. marca zranenia, z toho ľahšie, pri zrážke dvoch vlakov na juhu hlavného mesta Tunis, uviedla Civilná obrana.

” Zrážka dvoch vlakov si vyžiadala 95 zranených, ktorých previezli do nemocníc ,” povedal pre agentúru AFP hovorca civilnej obrany Moez Treaa s tým, že jeden z vlakov viezol cestujúcich, zatiaľ čo druhý bol prázdny. Väčšina zranených podľa hovorkyne utrpela zlomeniny kostí, pomliaždeniny alebo boli v šoku, ale neboli hlásené žiadne vážne prípady. Na miesto nešťastia bolo zmobilizovaných 15 sanitiek a ďalších vozidiel ZZS.

K zrážke dvoch vlakov Národnej spoločnosti tuniských železníc (SNCFT) došlo okolo 09:30 miestneho času (08:30 GMT) v meste Jbel Jelloud na južnom predmestí hlavného mesta. Jeho príčiny neboli bezprostredne známe. K zrážke došlo niekoľko minút pred plánovaným príchodom dvoch prímestských vlakov smerujúcich na hlavnú stanicu v Tunise.

 

V decembri 2016 zahynulo v tej istej oblasti päť ľudí a viac ako 50 sa zranilo pri zrážke autobusu mestskej hromadnej dopravy s vlakom v dôsledku chybnej infraštruktúry. V júni 2015 zažilo Tunisko jednu z najvážnejších železničných drám vo svojej novodobej histórii, pri nehode medzi vlakom a kamiónom v El Fahes , asi šesťdesiat kilometrov južne od Tunisu, zahynulo 18 ľudí. K tejto zrážke došlo v dôsledku poruchy signalizácie na železničnom priecestí.

 

Zdroj: lefigaro.fr

 

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…