Pred vchodom do Detského domova Janusza Korczaka v Długiem (Podkarpackie vojvodstvo, Poľsko) bola objavená kovová skrinka obalená reťazou a zabezpečená zámkom.

V súvislosti s týmto záhadným nálezom volali vedenie inštitúcie políciu. V skrinke sa nachádzali sladkosti a hotovosť – presne 100 000 złotých.

Zamestnanec detského domova si v sobotu ráno okolo 7:00 všimol pred vchodom stojacu kovovú skrinku. Zaregistroval tiež odchádzajúcu osobu z pozemku – nie je jasné, či išlo o muža alebo ženu. Táto osoba nereagovala na pokusy o kontakt. Skrinka bola zabezpečená hrubým reťazom a zámkom so šifrou. K balíku bola pripojená ručne napísaná poznámka: “Prosím, nebojte sa. Balík je dar. Nič nebezpečné.” Vedenie inštitúcie nahlásilo prípad polícii. Na miesto boli vyslaní policajti a pyrotechnici, ktorí vykonali prehliadku.

Medzitým sa s redakciou portálu Krosno 112 spojila anonymná osoba, ktorá poskytla kód k zámku. Boli to štyri číslice: 7777. “Pán sa ani nepredstavil, povedal, že chce zostať anonymný. Povedal, že tento telefón má veľa spoločného s detským domovom v Długiem,” hovorí Marcin Mikosz, šéfredaktor portálu Krosno112. Ako dodáva, rozhovor s darcovom bol “veľmi záhadný a veľmi krátky.”

Redakcia sa spojila s riaditeľkou detského domova. “Telefonicky prenesený kód bol správny a po otvorení skrinky policajtom sa ukázalo, že skrinka je plná sladkostí a bankoviek, ktoré v súčte tvoria sumu 100 000 zł,” informuje portál. Identita štedrého darcu zostáva tajomstvom. Inštitúcia overí pravosť bankoviek. Zatiaľ Detský domov v Długiem nekomentuje tento netypický dar. Polícia v Krosne potvrdila, že sa takáto situácia odohrala. Darcu nehľadajú a polícia nevedie vyšetrovanie v tejto veci.

 

zdroj: tvn24.pl/

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…