The map, 2013, based on 1.1 billion users

17-ročné dievča, ktoré sa koncom leta minulého roka pokúsilo podvodom dostať do tanečného baru obľúbeného medzi mladými ľuďmi pomocou falošného PCR testu, bolo na Krajinskom súde pre trestné veci vo Viedni odsúdené za falšovanie.

Študentka dostala nepodmienečnú pokutu vo výške 320 eur. Páchateľka trest prijala, ale keďže nebola zastúpená advokátom, rozsudok nie je formálne právoplatný.

Mladí ľudia mali 10. septembra rande s priateľmi. Dievča si podľa súdu nezaobstaralo aktuálny PCR test, ktorý sa v tom čase vyžadoval pri vstupe na diskotéku, ale sa rozhodlo pomocou počítačového programu upraviť svoj starý PCR test. Podvod však odhalili pri snímaní QR kódu pred vstupom do lokálu.

Prokurátor bol počas procesu dôrazne prísny. Konanie obvineného bolo “nezodpovedné”, poznamenal prokurátor, odklon v tomto prípade neprichádza do úvahy z dôvodov všeobecnej prevencie. Obvinená uviedla, že v čase spáchania trestného činu už mala infekciu Corona – to však bolo pred siedmimi mesiacmi. V škole sa pravidelne podrobovala antigénovým testom a pri návšteve lokality bola “negatívna”.

Na otázku, prečo chcela ísť do baru, študentka odpovedala: “Nemala som žiadny konkrétny dôvod. Mohla som zostať doma.” Prokurátor s rozsudkom súhlasil.

Sedemnásťročné dievča má tri dni na premyslenie prípadného odvolania.

 

zdroj: tt.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…